BUDUĆNOST  103

MORNAR 100

Opširnije

Mornar se sa mini turneje po Srbiji vraća sa polovičnim skorom - 3:3.

Nakon Crvene zvezde Barani su poraženi i u prijateljskom duelu sa FMP-om u Beogradu. Za razliku od nedjeljnog meča kada je domaćin dominirao, Mornar je protiv FMP-a imao, praktično, dobijenu utakmicu pošto je u pretposlednjem minutu vodio 83:86 i imao posjed lopte. U ključnim trenucima, nažalost, napravljene su tri vezane greške, primljena dva koša za tri sekunde pa je slavio domaćin.

FMP – Mornar 93:88 (19:10, 24:27, 16:21, 34:30)

ŠUT IZ IGRE: FMP 30/63, MORNAR28/55
ŠUT ZA TRI POENA: FMP 10/27, MORNAR 13/32
SLOBODNA BACANJA: FMP 23/32, MORNAR 19/25
SKOKOVI: FMP 35, MORNAR 31

MORNAR: Pavićević, Ros 13 (2/4 za tri, 6as, 3sk), Vranješ, Pulen 26 (4/13 za tri, 7as, 3 sk), Jelenić, Živanović, Mugoša, Pavić, Voler, Markota 22 (4/9 za tri, 4sk) Vujošević 2 (6sk), Begić 6 (7sk), Luković 9 (4sk).

Početak meča nije obećavao uzbudljivu završnicu jer je domaćin otvorio duel serijom 9-1. U 17. minutu činilo se Mornar očekuje još jedan ubjedljiv poraz pošto je domaćin stigao do viška od 14 poena. Da situacija bude teža trener Mihailo Pavićević nije mogao da računa na lakše povrijeđenog Antabiju Volera kao ni Nemanju Vranješa koji se povrijedio u 7. minutu i nije više ulazio u igru.

U finišu druge četvrtine, međutim, Barani popravili igru i počeli da smanjuju zaostatak da bi sredinom treće dionice preokrenuli rezultat i prvi put poveli (49:53). Do kraja meča gledana je rezultatska klackalica i izjednačena borba u kojoj je više koncentracije u prelomnim trenucima imao domaćin.

Meč sa FMP-om obilježila je sjajna šuterska partija Damira Markote koji je šutirao za tri 7 od 9, imao stopostotan šut za dva (2/2) i 7 od 10 sa linije penala. Treću utakmicu zaredom preko 20 poena ubacio je Džejkob Pulen.

Meč u FMP areni pratilo sa tribina oko 150 gledalaca.