Kraj prvog meča Mornara u drugom dijelu sezone u ABA ligi u Topolici je dočakan uz ovacije sa tribina i veliko slavlje na terenu!

U pobjedi protiv Olimpije, šampion Crne Gore nije igrao raskošno u napadu ali je plijenio borbenošću i fanatičnom odbranom koja ga je i odvela do trijumfa.

Mornar – Petrol Olimpija 80:75 (18:16, 20:22, 25:22,17:15)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 2,230 SUDIJE: Milivoje Jovčić, Dragan Porobić, Marko Juras

ŠUT ZA TRI: Mornar 12/30, Olimpija 8/21,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 10/15, Olimpija 11/15
SKOKOVI: Mornar 25+15, Olimpija 28+4
ASISTENCIJE: Mornar 16, Olimpija 19
UKRADENE LOPTE: Mornar 7, Olimpija 9,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 10, Olimpija 13.
BLOKADE: Mornar 6, Olimpija 4.

Mornar: Grant 7 (2as), Mićović 12 (2/6 za tri, 6sk, 2as), Mijović, Drenovac, Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 14 (3/6 za tri, 5 as), Sane 6 (2/5 za tri, 6sk), Vranješ 16 (2/6 za tri, 8sk, 2as), Rebić 8 (2/5 za tri, 2as), Luković 12 (11sk, 3 bl).

Olimpija: Džons 5, Špan 11, Bubnić 2, Lazić 4, Šamanić 14, Lorbek 3, Simonović, Begić 10, Badžim 7, Sanon 4, Rebec, Kastrati.

Barani su lose otvorili meč, upisali prvi poen tek nakon tri minuta igre što je protivnik iskoristio da povede 1:7. U finišu ovog perioda stvari su, ipak, počele da dolaze na svoje mjesto a nakon trojki Granta i Rebića viđeno je i prvo vođstvo domaćina (18:16). U sličnom ritmu odigrana je i druga dionica u kojoj je domaćina vukao sjajni Nemanja Vranješ (14 poena u prvom poluvremenu). Iako su na startu ovog perioda poveli 27:20, što je, ispostavilo se, bila i rekordna razlika na meču, košarkaši Mornara su u finišu ovog perioda morali da jure zaostatak od 6 poena jer su Ljubljančani sredinom četvrtine serijom 9-0 preokrenuli rezultat (29:32), a potom i poveli 32:38.

Ništa se u dinamici i igri nije mijenjalo ni u trećem periodu koji je završen Volerovom trojkom za vođstvo 63:60 uoči završne dionice. Na četiri minuta prije kraja Olimpija je povela 70:73 i na kratko se činilo da i ovaj meč klizi ka lošoj završnici kakve je Mornar imao u prethodna dva meča.

Viđen je, međutim, upravo suprotan finiš pošto su gosti u nastavku postigli još samo dva poena, oba sa linije bacanja, dok je Mornar ubacio 10. Ključne poene postigao je Strahinja Mićović trojkom iz ugla na 42 sekunde prije kraja a tačku na sve dileme postavio je zakucavanjem Uroš Luković nakon poslednjeg od 7 ofanzivnih skokova kojima je večeras izluđivao odbranu gostujućeg tima.