Mornar izgubio u triler završnici duela sa Partizanom u Beogradu nakon koša Lendejla uz zvuk sirene. Uložena žalba zbog mjerenja vremena.

Partizan - Mornar 75:73 (18:14, 20:15, 17:24, 20:20)

ŠUT ZA TRI: Partizan 11/35, Mornar 7/22,
SLOBODNA BACANJA: Partizan 14/17, Mornar 16/23,
IZGUBLJENE LOPTE: Partizan 17, Mornar 14,
BLOKADE: Partizan 2, Mornar 4,

Partizan: N. Janković, Pejdž 5, Si 2, Marinković, Veličković 2, Pecarski, Zagorac 6, Renfro 18, S . Janković 11, Lendejl 12, Gagić 8, A. Nikolić 11.

Mornar: Grant, Mićović, Mijović, Drenovac, Pavić, Vujošević, Voler 24, Sane 9, Rebić 12, Luković 8.

Od gotovog veresija – mogao bi da bude rezime meča sa Partizanom u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

“Mogao” ukoliko se prihvati da je u poslednjoj sekundi moglo regularno da stane sve ono što se izdešavalo na parketu a što je donijelo čudesan preokret.

Jer, domaćin je preokrenuo rezultat nakon faula dosuđenog Drenovcu čim je izvedena akcija od sekunde (nakon kontakta sa Renfroom).

Renfro je pogodio prvo bacanje a nakon promašenog drugog na loptu je priskočio Lendejl i pogodio za pobjedu.

Mornar je uputio zvaničnu žalbu ABA ligi zbog lošeg mjerenja vremena u dramatičnoj završnici meča sa Partizanom u "Pioniru".

Šampion Crne Gore je dao zvaničnu primjedbu na 1,9 sekundi za poslednji napad Partizana uz tvrdnju da će dokazati da je ostalo manje od sekunde poslije koša Volera.

Barani su imali priliku da izbjegnu neizvjesnu završnicu jer su na tri i po minuta prije kraja meča imali višak od sedam poena (59:66) koji su ispustili za samo pola minuta!

U poslednjem minutu sve je, ipak, išlo ka pobjedi Mornara, počev od trojke Volera na 41 sekundu prije kraja (70:71), pa potom i njegovog koša sekundu prije kraja…

Tokom prvog poluvremena ništa nije nagovještavalo neizvjestan finiš. Partizan je u finišu druge četvrtine poveli sa rekordnih 11 poena prednosti (36:25). Sredinom trećeg kvartala domaćin je trojkom Renfroa stigao još jednom dvocifrenom razlikom.

Od tog trenutka Mornar je konačno pronašao svoju igru u oba smjera i u 30. minutu poslije serije 2:12 izjednačio na 53:53.
Voler je u 35. minutu donio i vođstvo, koje je potom koševima Lukovića i Rebića podignuto na 59:66.