Sve bolju formu Mornar je potvrdio i u 15. kolu ABA lige protiv Zadra, prvoj utakmici ove sezone u Baru u kojoj je završnica bila lišena rezultatske dramatike!

Mornar – Zadar 89:81 (22:25, 25:14, 25:22, 17:20)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: oko 2,300 SUDIJE: Sreten Radović, Uroš Nikolić, Branislav Mrdak

BLOKADE: Mornar 4, Zadar 2

MORNAR: Grant, Mićović 13 (3sk, 2as), Mijović, Drenovac 4, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 16 (4/8 za tri, 2sk, 2as), Sane 12 (8sk, 3as, 4uk.l), Vranješ 16 (2sk,2as, 2ul), Rebić  12 (2/3 za tri, 8as), Luković 11 (11sk).

ZADAR: Bašić 17, Marić, Žorić 12, Krajina, Vog, Dašić 6, Vuković 5, Brzoja 7, Špralja 6, Litl 14, Božić 7, Planinić.

Barani su od prvog minuta najavili da će otpor Zadrana lomiti odbranom i kontrama, bez forsiranja šuta za tri poena. Nakon šest minuta igre u ritmu “koš za koš” Mornar je vezao nekoliko lakih poena i serijom 9-0 odlijepio se na 22:15. Finiš ovog perioda pripao je, međutim, Zadru koji je iskoristio nekoliko grešaka domaćina da poenima iskusnog Žorića i Litla preokrene rezultat na 22:25.

U finišu druge četvrtine, međutim, Barani su odličnom odbranom otvorili novu seriju kontri kojima su do poluvremena obezbijedili višak od 8 poenja. Sredinom treće dionice Rebić i Voler su trojkama podigli prednost na 14 poena da bi sve dileme bile riješene u 36. minutu kada je Luković kucanjem podigao razliku na rekordnih 19 poena (85:66).

Opuštanje domaćina Zadrani su u finišu iskoristili da ublaže poraz.

Uz standardno efikasne Volera i Vranješa, skakački raspoloženog i u odbrani izvanrednog Lukovića i Mićovića koji je dobro pratio kontre svog tima, najzslužniji za lak trijumf protiv Zadrana bili su prije svega Rebić koji je maestralno razigravao ekipu (8 asistencija), ali i pogađao kada je najviše trebalo, i Sane koji je uz dobru rolu u reketu stigao i da asistira i “krade” lopte!