Najbolje ekipe regiona i sledeće godine gostovaće u Baru!

U svom poslednjem meču ovosezonskog izdanja ABA lige u dvorani Topolica, Mornar je slavio protiv FMP-a 79:69 i tako kolo prije kraja regularnog dijela sezone ovjerio opstanak u regionalnoj eliti.

Mornar – FMP  79:69  (23:13, 18:23, 20:13, 18:20)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 2,200 Sudije: Mario Majkić , Milan Nedović, Denis Hadžić

BLOKADE: Mornar 7, FMP 2,

MORNAR: Jelenić 6, Najt, Mićović 14, Mugoša, Drenovac 6, Pavić 1, Vujošević, Voler 5, Sane 7, Vranješ 22, Rebić 13, Luković 5.

FMP: Rit 6, Paunović 4, Uskoković 15, Jeremić 10, Momirov 13, Bursać, Radovanović 8, Vojinović 2, Šešlija 11, Đorđević.

Mornar nije dobro otvorio utakmicu, naročito u šutu sa distance ali je nakon uvodnih minuta nervozne igre sredinom prve četvrtine uhvaćen bolji ritam što je donijelo i prvo osjetnije vođstvo (16:10). U 9 minutu Barani su prvi put stigli do dvocifrenog vođstva (22:12), s kojim su ušli i u drugi kvartal.

Serijom 6-0 FMP se, međutim, sredinom druge dionice vratio sa -11 na 31:26 a u 17. minuta prišao i na samo 34:31.

Trojkom Vranješa i sa četiri pogođena bacanja Mićovića Mornar se u 23. minutu vratio na dvocifrenu razliku (49:39). Trojkama ove dvojice pa potom poenima Rebića nakon efektne kontre “Ponos Bara” stigao je tri minuta kasnije i do rekordnih 15 poena viška (61:46)!

To, međutim, nije bio kraj borbe pošto je FMP trojkama Rita i Radovanovića na četiri minuta prije kraja ponovo uhvatio priključak (72:67).

Do veće drame, ipak, nije došlo jer je Vranješ ubacio 4 poena nakon što je dva puta fauliran pri šutu za tri, a potom i pogodio iza linije 6,75 za bijeg na 79:67 na minut I 34 sekunde prije kraja.

Trojkama Vranješa i Mićovića i potom poenima Rebića iz kontre Barani su u 28. minutu stigli i do +13 (57:44), da bi u poslednjem minute Drenovac razliku podigao na rekordnih 15 poena (61:46).

Gosti se nisu predavali ni nakon toga pa su trojkama Radovanovića i Rita u dva vezana napada u 36. minutu uhvatili priklkučak (72:67)! Vranješ je sa 4 pogođena penala a potom i trojkom na minut I 34 sekunde vratio Mornar na sigurnih +12 i potvrdio najvažniju pobjedu svog tima ove sezone u ABA ligi.