U drugoj rundi nove sezone regionalnog šampionata Mornarova „mašina“ pokazala je formu koja obećava da će uskoro biti na „radnoj temperaturi“ kakvu su u „Ponosu Bara“ i priželjkivali uoči sezone.

To je u meču sa Igokeom bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu i euforiju na tribinama tokom većeg dijela završnog kvartala i, naravno, ovacijama na kraju predstave.

Mornar – Igokea  92:78  (21:13, 21:20, 23:18, 27:25)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 2,100 SUDIJE: Jakub Zamojski, Mario Majkić, Miloš Koljenšić

SLOBODNA BACANJA: Mornar 17/21, Igokea 11/18,
ŠUT ZA TRI: Mornar 17/33, Igokea 7/19,
SKOKOVI: Mornar 19+12, Igokea 21+8,
ASISTENCIJE: Mornar 19, Igokea 23,
UKRADENE LOPTE: Mornar 5, Igokea 5,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 7, Igokea 10,

MORNAR: Pulen 22 (4/10 za tri, 5as), Nidam 22 (4/7 za tri, 6as, 7sk), Šehović 2 (5sk, 4as), Mugoša 8, Ros 2, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler 14 (4/4 za tri), Markota 11 (3/6 za tri, 4sk), Bjelica 14 (9sk, 2/4 za tri), Luković 7 (3sk).

IGOKEA: Evans 10, Simeunović, Cvetković, Talić, Lešić 10, Karinauskas 8, Klifort 8, Stević 13, Von 13, Ilić 12, Kočić, Tomas 5.

Meč je bio lišen rezultatske dramatike već početkom poslednje četvrtine kada su Pavićevićevi puleni digli razliku na rekordnih 19 poena (70:51). Prethodno, Barani su u dva navrata „bježali“ rivalu na 16 poena razlike – prvi put sredinom druge četvrtine (34:18), potom i sredinom treće dionice (50:34).

Ekipa iz Laktaša se, međutim, borbenom igrom više puta vraćala sa dvocifrenog minusa a u 28. minutu serijom 8-0 prišli su na samo tri poena zaostatka (54:51).

Odmah nakon toga, međutim, uslijedila je „odmazda“ Mornara u vidu serije od 16-0 za bjekstvo na +19 u 32. minutu nakon čega se nije postavljalo pitanje pobjednika.

Ključno oružje Mornara u ovom meču, pored dobre odbrane u prvoj fazi meča, bila je dalekometna paljba u kojoj je Voler prednjačio sa četiri pogotka iz isto toliko pokušaja, a odlični su bili i Nidam (4/7), Pulen (4/10), Markota (3/6) i Bjelica (2/4 pogodio prve dvije za uvodni bijeg na dvocifrenu razliku).