Dva lica Mornara u Kopru – solidno u prvom i loše u drugom poluvremenu. Rezultat, nažalost, otkriva samo ono slabo – 101:83.

Broj primljenih poena, naročito u drugom poluvremenu (55), najbolje ilustruje u kojem segmentu igre je narski sastav najviše podbacio.

Put od vođstva od plus 4 do minus 20 trajao je jedva 15-ak minuta i bila je to najgora igra Mornara ove sezone. Do poluvremena ništa nije nagovještavalo da bi utakmica u Kopru mogla da se završi ubjedljivim porazom.

Pavićevićevi izabranici su, istina, loše otvorili meč (14:4 u 5. minutu), ali su brzo uhvatili priključak (26:26 na kraju prve četvrtine), a potom i poveli 28:35. U finišu poluvremena Mornar je pokazao prve znake ozbiljne defokusiranosti u odbrani što je domaćin iskostio da uhvati priključak.

Nakon trojke Volera na startu drugog poluvremena (46:50), sve je krenulo naopako za naš tim. Primorska je do kraja treće dionice vratila dvocifreno vođstvo a u poslednjem kvartalu gledana je revijalna košarka...

"Čestitam domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi. Mi smo prvih 20 minuta bili na ovoj utakmici, drugih 20 kao da je izašla druga ekipa. Nismo ličili ni na šta, i ovo je rezultat takve igre", prokomentarisao je na konferenciji za medije trener Mornara Mihailo Pavićević.

Primorska – Mornar 101:83 (26:26, 20:21, 28:17, 27:19)

DVORANA: Arena Bonifika GLEDALACA: 1,200 SUDIJE: Uroš Obrknežević, Josip Radojković, Radoš Arsenijević

SLOBODNA BACANJA: Primorska 10/17, Mornar 16/24,
ŠUT ZA TRI: Primorska 13/21, Mornar 7/22,
SKOKOVI: Primorska 22+10, Mornar 15+6,
ASISTENCIJE: Primorska 23, Mornar 13,
UKRADENE LOPTE: Primorska 4, Mornar 3,
IZGUBLJENE LOPTE: Primorska 11, Mornar 8,
BLOKADE: Primorska 2, Mornar 2,

PRIMORSKA: Holt 14, Haris 22, Čakarun 6, Barič, Kosi, Lazić 5, Marinković 12, Hodžić 14, Jagodić-Kuridža 11, Dimec, Šiško 16, Vončina.

MORNAR: Pulen 19 (1/6 za tri), Nidam 15 (2/6 za tri, 3sk), Jelenić, Mugoša 2, Ros 4, Begić 5, Vujošević, Voler 10 (2/4 za tri, 3sk), Markota 13 (8sk), Vranješ, Bjelica 12 (2/4 za tri), Luković 3 (3sk).