Nakon poluvremena u kojem je ove sezone postigao najmanje koševa, Mornar je stigo do možda i najvažnije pobjede ove jeseni.

Prvi put odkako se takmiči u ABA ligi, „Ponos bara“ slavio je protiv Cedevite, i to u trenutku kada je stigla u Bar kao neporaženi lider regionalnog prvenstva i fuzionisanja sa Olimpijom koje je donijelo formiranje možda nikad kvalitetnijeg tima.

Mornar - Cedevita Olimpija 77:70 (15:22, 14:20, 27:16, 21:14)

Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Nedović (Slovenija), Šundić (Crna Gora), Mrdak (Srbija).

Mornar: Pulen 17 (9-7 sl.b, 2/5 za tri, 3sk, 2as), Nidam 13 (4-3 sl.b, 2/5 za tri, 5sk, 3as), Šehović 2 (4sk), Mugoša, Rejli-Ros 11 (7-4 sl.b, 4sk, 4as,3ukr.l), Begić, Vujošević, Voler 10 (2/3 za tri, 4sk), Markota 9 (2-1 sl.b, 2/7 za tri, 5sk, 2as), Vranješ, Bjelica 5 (1-0 sl b, 2sk, 3 as), Luković 10 (2-2 sl.b, 4sk, 5bl).

Cedevita Olimpija: Krušlin, Boatrajt 13 (5-5), Krampelj, Hopkins 9 (2-2), Murić 11 (3-2), Miler-Mekintajer 14 (2-1), Blažič 2, Stipanović 7 (4-1), Zagorac, Simonović 10 (4-3), Cirbes 4 (1-0).

Početak meča nije nagovještavao srećan epilog po Mornar koji je nakon samo tri minuta gubio 0:10 a par minuta kasnije i 2:16. Iako je povremeno uspijevao da spusti zaostatak na 6 poena, Mornar je čitavo prvo poluvrijeme bio u kontraritmu, gubeći lopte i promašujući otvorene šuteve zbog očiglednog grča.

Nastavak je donio sasvim drugačiju sliku na terenu a promjenu je pokrenuo Uroš Luković serijom od 4 koša uz tri blokade u odbrani nakon čega je Mornar od 29:44 u 21. minutu stigao do 50:52 sedam minuta kasnije.

Finiš treće dionice u kojoj su se Barani razgorapadili obilježili su trojkama za izjednačenje Bjelica i Markota. Prethodno, gledana je i sjajna partija Rosa koji je meč završio sa najboljim individualnim učinkom (11 poena, 4 skoka, 4 asistencije, 3 ukradene lopte, blokada).

Završnica meča bila je lišena rezultatske neizvjesnosti jer je Mornar u 32. minutu stigao do prvog vođstva 59:58, koje je ubrzo uvećano na 66:61, a na četiir minuta prije kraja i 69:62. Na dva minuta prije kraja Mornar je prvi put stigao do dvocifrenog vođstva (72:62), a u poslednji minut ušlo se sa, za domaćina, rekordnih 12 poena viška (76:64).