Mornar nije protiv Zadra ponovio greške zbog kojih je ispustio trijumf protiv Peristerija ove nedjelje i nakon 7. runde ABA lige ima četiri pobjede.

Mornar – Zadar 95:86 (19:17, 30:29, 27:24, 19:16)

Dvorana: Topolica; Igrano bez prisustva publike Sudije: Ilija Belošević, Marko Juras, Ivan Stefanović

BLOKADE: Mornar 4, Zadar 1

Mornar: Pulen 20 (9as, 4sk), Nidam 21 (4/6 za tri, 5sk), Jelenić, Šehović 8, Ros 9 (3sk), Begić, Vujošević. Voler, Markota 12, Vranješ 3, Bjelica 13, Luković 9 (9sk, 3bl).

Zadar: Uljarević, Alen 8, Ivanov 13, Sirišević, Palokaj 1, Vuković 16 (11sk), Junaković 19 (3/3 za tri), Mavra 4 (12as), Fundić 8, Planinić, Keler 11 (2/3 za tri, 5sk), Gilbert 6 (9sk).

U tvrdom i tokom prvog poluvremena izjednačenom meču sa rivalom iz Hrvatske, Barani su držali fokus svih 40 minuta, i upravo zahvaljujući tome imali pozitivan rezultat čak i u period kada nikog u timu nije išao šut sa distance ali ni sa penala (2/8 u prvoj četvrtini).

Nagrada za takvu igru stigla je sredinom treće četvrtine kada se, upravo nakon dobre odbrane i poenima sa linije bacanja stiglo do viška od 13 poena što je bila i prva dvocifrena razlika nakon veoma izjednačene igre u prvom poluvremenu (65:52). Zanimljiv detalj je i da Barani nakon 8 promašenih penala u prvom poluvremenu, u nastavku nisu pogodili samo jedan penal!

Istina, u završnici ove dionice gosti su zaprijetili hvatajući priključak (66:60), ali je u poslednjoj četvrtini Nidam “dalekometnom paljbom” u prelomnim trenucima lišio meč rezultatske neizvjesnosti u završnici (87:72).

U drugom poluvremenu Mornar je u bolji ritam uveo Džejkob Pulen pogađajući u trenucima kada se činilo da gosti vrebaju šansu da promijene tok utakmice.