Mornar je poražen u prvom ovosezonskom crnogorskom derbiju igranom u okviru ABA lige, u meču koji će se dugo pamtiti zbog triler završnice koja je imala dvije reprize!

Nakon dva produžetka i najdramatičnije predstave gledane poslednjih godina u Topolici:

Mornar – Budućnost 92:95 (20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 5:8)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 2,000 Sudije: Sreten Radović, Mario Majkić, Jakub Zamojski

BLOKADE: Mornar 8, Budućnost 2,

Mornar: Pulen 21 (6sk, 4as, 4uk.l), Nidam 19 (5sk, 3as, 2uk.l), Šehović, Mugoša, Ros 1, Begić 6 (6sk,6bl), Vujošević, Voler 5, Markota 9 (7sk), Vranješ 10 (4as), Bjelica 5, Luković 13 (10sk).

Budućnost: Kobs 17, Ivanović 13, Bamfort 9, Šehović 3, Martin 13, Ilić 6, Z. Nikolić 10, Kilpatrik, Božić 2, Popović 7, Mejers 2, D. Nikolić 9.

Da će Mornar odigrati borbenije i kvalitetnije nego u prethodna dva meča, bilo je jasno već nakon tri minut igre nakon kojih je na semaforu stajao rezultat 11:0.

Sjajno otvoren meč, nažalost, nije bio dovoljan da se uhvati dobar ritam i na poluvrijeme ode sa vođstvom. Budućnost se za kratko vrijeme vratila serijom 10-0 a potom u završnici prve četvrtine stigla i do prvog vođstva (20:21). U drugom periodu igralo se uglavnom u ritmu “koš za koš” da bi u samoj završnici poluvremena gosti uspjeli da prekinu “klackalicu” i povedu 41:44.

U sličnom ritmu ušlo se i u drugo poluvrijeme ali je Mornar u finišu treće i početkom treće četvrtine počeo da pada, što su Podgoričani iskoristili da se u 32. minutu odlijepe na 67:78.

Finiš regularnog dijela meča pripao je, međutim, Mornaru koji se serijom 11-0 vratio u egal (78:78), i to košem Markote 4 sekunde prije kraja!

Barani su se i u završnici prvog produžetka izvukli iz minusa (Nidam pogodio dva penala na 20 sekundi prije kraja), da bi u drugom produžetku vodili sa tri poena do finiša, a onda propustili nekoliko napada da riješe meč.

Kaznu su, sa linije bavanja, ispostavili Kobs i Bamfort.