Potvrda sve bolje forme Mornara stigla je i u Novom Mestu!

Krka – Mornar 67:76 (15:22, 10:18, 20:22, 22:14)

DVORANA: Leon Štukelj GLEDALACA: 800 SUDIJE: Saša Pukl, Damir Javor, Dragan Porobić

IZGUBLJENE LOPTE: Krka 13, Mornar 16,

Krka: Kouzi 12 (2/5 za tri), Džons 4, Marineli 3, Škedelj, Stipaničev, Đapa 5, Fifolt, Balažić 4, Jošilo 7 (6sk), Rakićević 8 (7sk), Lapornik 11 (2/6 za tri), Ramljak 13 (7sk).

Mornar: Pulen 21 (3/5 za tri, 4sk, 4as), Nidam 6 (2/4 za tri, 3sk), Šehović 10 (6sk, 2as), Mugoša, Ros 4, Begić 3, Vujošević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica 20 (2/5 za tri, 6sk), Luković 12 (6sk)

Broj poena Krke u prvom poluvremenu, ekipe koja je kao i Mornar prepoznatljiva po sjajnoj šuterskoj liniji, možda najbolje odslikava kako je “Ponos Bara” putovao do drugog ovosezonskog trijumfa u gostima u ABA ligi.

Sjajna odbrana na ključnim igračima Krke, dobar fokus i pridržavanje dogovora iz svlačionice bili su recept za trijumf u dvorani Leon Štukelj koja i ove godine slovi za “grobnicu favorite” ABA lige.

Mornar samo u prvim minutima u tri navrata nije bio u vođstvu. Do dvocifrenog viška naša ekipa stigla je već u finišu prve četvrtine (12:22), a na poluvremenu se činilo da “Ponos Bara” ide ka jednoj od najubjedljivijih pobjeda ove sezone (25:40).

U 26. minutu, košem Lukovića smo stigli do prednosti od 18 poena (36:54), a početkom poslednje dionice i do rekordnih 19 poena razlike (45:64). U narednih pet minuta, međutim, domaćin je kaznio opuštanje Mornara da serijom 12-0 svede minus na samo 7 poena (59:66)!

Neizvjesne završnice, ipak, nije bilo jer su Bjelica i Pulen ponovo počeli da pogađaju odbivši tako poslednji napad domaćina.

„Za nas je svaka pobjeda na strani suvo zlato. Pogotovo na ovom mjestu na kojem su i najveći favoriti ostavljali bodove. Radili smo minulih dana na odbrani, imali vremena da se spremimo meč... Spustili smo protivnika na ispod 70 poena, znali šta sve treba da branimo i nismo dozvolili ključnim igračima da se razigraju“, prokomentarisao je nakon meča u Novom Mestu šef struke Mornara Mihailo Pavićević.