Prvi krug ABA lige Mornar je završio svojom najubjedljivijom pobjedom ove sezone u regionalnom prvenstvu i to protiv ekipe sa kojom ima izuzetno negativan skor (1:5).

Mornar – Mega Bemax 85:68  (30:15, 24;21, 14:15, 17:17)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,500 Sudije: Josip Radojković, Matej Špendl, Gordan Terlević

ŠUT ZA TRI: Mornar 8/27, Mega 3/25,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 19/27, Mega 12/23,
SKOKOVI: Mornar 31+6, Mega 26+18,
ASISTENCIJE: Mornar 22, Mega 16,
UKRADENE LOPTE: Mornar 7, Mega 2,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 5, Mega 10,

Mornar: Pulen 12 (3sk,4as), Nidam 8 (3sk,6as), Šehović 8 (4as), Ros (3sk,2as), Begić 7, Vujošević, Pavićević, Voler 9, Markota 22 (8sk), Vranješ 9 (3sk), Bjelica 7 (4sk), Luković 3 (8sk).

Mega: Mišković 10, Alić, Marjanović 2, Ašćerić 7, Miljenović, Simonović 17, Cerovina, Macura, Tanasković, Stanić 13, Mesiček 19.

Sjajan šut za tri na startu meča (6/9), dobra odbrana i koncentracija otvorili su Mornaru put do ubjedljive pobjede protiv Mege kojom se “Ponos Bara” vratio u pozitivan skor u ABA ligi (6-5).

Meč je već sredinom prve četvrtine bio lišen rezultatske neizvjesnosti pošto se domaćin odlijepio na dvocifrenu razliku (18:6, 6. minut), koju potom nije ispuštao do kraja.

Početkom druge dionice Mornar je poveo i sa 17 poena razlike, nakon čega je stala “dalekometna paljba” ali je višak čuvan pametnom igrom u napadu i čvrstom odbranom. Gosti su u nekoliko navrata uspjeli da priđu na 11 poena razlike, ali je na poluvremenu višak Mornara iznosio 18 poena (54:36).

U 24. minutu bilo je jasno da Mega nema snage da ozbiljnije zaprijeti jer je razlika dostigla 21 poen, da bi u 27. minutu Mornar stigao i do rekordnih +22 (66:44).

U poslednjoj četvrtini razlika se krećala u rasponu od 15 do 22 poena i nijednog trenutka nije bilo bojazni da bi meč mogao da uđe u neizvjesniju završnicu.

Želim da čestitam svojim igračima, odigrali smo dobru, zrelu i pametnu utakmicu. Jedino smo imali problema sa njihovim ofanzivnim skokom, ali odbrana je sveukupno bila na željenom nivou. Iz takve odbrane dolazili smo do lakih poena iz  otvorenih šuteva i prodora. Atmosfera u ekipi i čitavom klubu poslije četiri uzastopne pobjede u ABA ligi i Ligi šampiona je vroma dobra. Uspon forme je evidentan. Teret ove pobjede gotovo svi su podjednako iznijeli na svojim plećima, minutaža je bila približna. Ali, svi smo svjesni da možemo mnogo bolje i vjerujem da ćemo u narednim mečevima biti još bolji,” rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Dejan Milojević, trener Mega Bemaksa čestitao je domaćinu na pobjedi uz opasku da je “vrlo brzo, u principu, riješio ovu utakmicu”.

Odigrali su prvu četvrtinu kako treba i poslije su održavali tih dvadesetak razlike. Mi smo u par navrta prišli na desetak koševa, ali nismo uspjeli da spustimo razliku ispod deset poena. Sa ovim šutem koji smo večeras imali, a šutirali smo trojke 25/3, dakle, 12 odsto, Mornar ne može da se pobijedi. Realno, Mornar je mnogo kvalitetniji od nas i nije ovo utakmica na kojoj bismo tražili bodove za opstanak. Međutim, morali smo da odigramo sa više energije i da izgledamo bolje, da podižemo formu za utakmice koje će nam biti 'biti ili ne biti' za opstanak u ligi”, rekao je Milojević.