Pobjeda u poslednjem ovogodišnjem meču u Topolici!

Mornar – Cibona 81:73 (16:16, 25:28, 20:11, 20:18)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,450 SUDIJE: Ilija Belošević, Tomislav Hordov, Milan Nedović

BLOKADE: Mornar 8, Cibona 3,

Mornar: Pulen 12 (9as, 4sk), Heris 15 (3 sk, 2/4 za tri), Nidam 11 (7sk, 5as, 3/5 za tri), Šehović 7 (4sk), Ros 5, Begić 4 (6sk), Vujošević, Voler 2, Markota 2, Vranješ 7 (4sk), Bjelica 2, Luković 11 (6sk, 6bl).

Cibona: Bilinovac 7, Rebec 4, Katić 9, Bundović 6, Vucić 4, Novačić 23, Prkačin 2, Badžim, Rožić, Ljubičić 2, Gibson, Ramljak 3.

Umor od napornog i dugog putešestvija do Tenerifa i natrag, ostavio je traga u igri košarkaša Mornara u duelu sa Cibonom, naročito u prvom poluvremenu.

Nedostatak svježine u ovom periodu, srećom, nadoknadio je sjajnom epizodom prednovogodišnje pojačanje „Ponosa Bara“ Lens Heris koji je za par minuta ubacio 9 poena bez promašaja i spektakularno asistirao Lukoviću što je bilo dovoljno da se amortizuje nalet Zagrepčana (u 17. minutu vodili 30:36).

Veći broj grešaka u dodavanju i organizaciji napada, povremeno i odbrani, gosti su iskoristili da na poluvrijeme odu sa tri poena viška. U trećoj četvrtini Mornar je zaigrao znatno kvalitetnije u oba pravca i u 28. minutu stigao do rekordnih 13 poena razlike (61:48).

Kada se činilo da su Barani prelomili meč, gosti su uzvratili serijom 10-0, uhvatili priključak a potom u 33. minutu prišli i na samo poen razlike (62:61).

U ključnim trenucima, srećom, Mornar je ponovo podigao nivo igre pa u završnici nije bilo drame pošto je na minut i po prije kraja razlika dostigla 9 poena (78:69), nakon čega je meč rutinski priveden kraju.

Iskren da budem, očekivao sam ovakvu utakmicu i to iz dva razloga. Prvi je taj što je ekipa Cibone izuzetno kvalitetna i izuzetno vođena proteklih godina od kolege Velića. Igrali su večeras bez ijednog stranca, što je, zaista, za svaku pohvalu i vidjeli ste koliko su nas namučili. Drugi razlog jeste naše nevjerovatno putešestvije do Tenerifa i nazad. Poslije utakmice s Megom u subotu veče, prvi trening imali smo u petak prije podne. To je, uz gotovo tri neprospavane noći u putu, ostavilo traga, izbacilo nas iz trenažnog ritma i osjetilo se i na večerašnjoj utakmici. Nismo imali ni svježine ni ideju u napadu, mnogo je toga bilo, ne mogu da kažem lošeg, ali nekvalitetnog, svakako. Dobra stvar je što smo i pored ovako konfuzne igre, to potvrđuje i podatak da smo imali 19 izgubljenih lopti, što je zaista nedopustivo na ovakvom nivou, dobili utakmicu. Od tih 19 lopti ekipa Cibone je maltene sve pretvorila u lake poena iz kontranapada. Rekao bih da smo ušli u mirnu luku, jer ovo je vrlo nezgodna liga u kojoj svako svakog može da dobije. Prva stvar za svaku ekipu, ne računajući ove četiri najbolje, jeste da obezbijedi opstanak, pa onda da razmišlja o nečem drugom. Ova pobjeda omogućiće nam da igramo mirnije i, nadam se, kvalitetnije.  Što se tiče Herisa, kao trener mogu odmah da osjetim da imam posla sa vrhunskim profesionalcem. Čovjek za svoje godine perfektno fizički izgleda i vrlo je inteligentan. Malo ko može da odigra ovakvu utakmicu na debiju i poslije jednog jedinog treninga. Mislim da će nam biti veliko pojačanje u nastavku sezon", izjavio je nakon meča šef stručnog štaba Mornara Mihailo Pavićević.