Novogodišnji odmor je izgleda odradio svoje, produžili su ga i tokom prvog poluvremena”, bio je komentar šefa struke Mornara Mihaila Pavićevića nakon poraza od Partizana (88:75), koji bi mogao da posluži i kao rezime izvještaja o meču u beogradskoj Štark areni.

Uz dodatnu opasku našeg trenera: “Nismo bili prisutni, dozvolili smo protivniku da stekne veliku prednost. Probali smo da se vratimo, prišli na osam, ali to je bilo sve. Nije bilo ni snage, ni energije da napravimo totalni preokret".

Partizan - Mornar 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22).

DVORANA: Štark Arena GLEDALACA: 5,266 SUDIJE: Mario Majkić , Igor Dragojević, Gordan Terlević

BLOKADE: Partizan 3, Mornar 3,

PARTIZAN: Valden 7, Zagorac 13, Pejdž 19, Gordić 2, Jaramaz 6, Birčević 2, Reding 16, Janković 14, Tomas 4, Peiners, Trifunović, Mosli 5.

MORNAR: Pulen 19 (5as), Heris 14 (3sk), Nidam 2 (8as, 4sk, 1bl), Šehović 2, Pavić, Begić 2, Vujošević 2, Voler 10, Markota 2 (3sk), Vranješ, Bjelica 13, Luković 9 (12sk, 2bl).

Mornar je na gostovanju “crno-bijelima” promašio prvih 13 šuteva za tri (Voler sa dvije trojke prekinuo crnu seriju u finišu poluvremena).

Domaćin je za to vrijeme “sipao”  i sa distance preko raspoloženog Markusa Pejdža (4/6 za tri) u prvom poluvremenu, potom preko Zagorca u trećoj četvrtini (tri vezane trojke), za bijeg na, ispostavilo se, nedostižnih 64:42 u 27. minutu.

Vodeći strijelac Mornara Džejkob Pulen do 30. minuta nije ubacio ni poen, a onda se “probudio” i predvodio nalet kojim je naš tim na 2 minuta prije kraja prišao na 8 poena razlike (83:75).

U ključnim trenucima upravo su Pulenu suđena dva faula u kontaktima sa Jaramazom (u napadu i odbrani) u svega desetak sekundi. Nakon drugog (podjednako sumnjivog faula), klupi Mornara suđena je tehnička zbog prigovora i to je bio kraj nadanju da nalet našeg tima može da se završi velikim preokretom.