Peta pobjeda u isto toliko mečeva odigranih za 11 dana – skor je Mornara nakon gostovanja Cedevita Olimpiji u 16. Kolu ABA lige nakon kojeg je “Ponos Bara” potvrdio da napada plasman u plej of regionalnog prvenstva!

Cedevita Olimpija – Mornar 90:91 (23:18, 20:26, 20:19, 16:16, 11:12)

DVORANA: Arena Stožice GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Ivan Stefanović

BLOKADE: Cedevita Olimpija 1, Mornar 3,

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin, Boatrajt 9, Hopkins 17, Murić 9, Mulaić 3, Mekintajer 23, Blažič 10, Stipanović 8, Zagorac, Simonović 7, Cirbes 4,

MORNAR: Pulen 13 (7as, 3sk), Heris 16 (2sk), Nidam 22 (6sk, 3as), Šehović 7 (3sk), Pavić, Begić  4, Vujošević, Voler, Markota 5 (2sk), Vranješ 6 (4sk, 2as), Bjelica 9 (3as), Luković 9 (12sk, 3bl).

Do trijumfa u Areni Stožice stiglo se kroz produžetak i dramatičnu završnicu u kojoj je naš tim imao i sreće nakon što je Heris promašio oba penala na 6,5 sekundi prije kraja. Domaćinu se ukazala šansa da u poslednjem napadu košem stigne do trijumfa ali Mekintaer nije pogodio sa poludistance!

Ovakav epilog Barani su i zaslužili u meču u kojem razlika nije prelazila sedam poena tokom svih 45 minuta.

U prvom poluvremenu Cedevita Olimpina je do završnice, osim na startu nakon trojke Herisa, konstantno bila u vođstvu, najbujedljivijem u 9. minutu (23:16).

Gosti su u 16. minutu trojkama Markote i Pulena smanjili razliku na 2 poena (34:32), ali je minut kasnije domaćin ponovo bio na +7 (41:34). Finiš poluvremena pripao je Mornaru koji je serijom 8-0 ostigao do preokreta i na „veliku pauzu“ otišao sa poenom viška (43:44).

U 24. minutu Monrar je stigao i do najubjedljivjih +5 (48:53), ali je u finišu ove četvrtine ponovo morao da juri minus (60:57). Serijom 6-0 Barani su vratili prednost nakon čega je gledana „rezultatska klackalica“ sve do poslednjeg minuta u koji je domaćin ušao sa minimalnim vođstvom. U finišu meča Barane je „nosio“ Nidam koji je pogodio dvije trojke pa pogodio za preokret na 55 sekundi prije kraja (75:76).

Plej „Ponosa Bara“ pogodio je za tri i na 17 sekundi prije kraja za izjednačenje 79:79, što je, ispostavilo se, bio rezultat regularnog dijela meča.

U produžetku gosti su prednost održavali trojkama Šehovića pa Nidama ali su Mistom mjerom uzvratili Murić i Hopkins pa se u poslednja dva minuta ušlo s poravnatim rezultatom (88:88).

U poslednjem minutu šutiralo se samo sa linije bacanja – Nidam je pogodio oba (88:90), kao i Blažič, ali je Heris od četiri penala pogodio samo jedan. Ispostavile se da je baš taj jedan pogodak odlčio pobjednika.

Zimsko pojačanje Mornara je na 6,5 sekundi prije kraja promašio oba bacanja ali Mekintajer uz zvuk sirene nije pogodio šut sa poludistance...

Domaćin se na poluvremenu zahvalio prigodnim poklonima svojim bivšim igračima koji sada nose dres Mornara - Damiru Markoti koji je lani nosio dres Cedevite i Mirzi Begiću koji je branio boje Olimpije prije fuzionisanja sa zagrebačkim klubom.