Nakon Primorske, Cedevita Olimpije i FMP-a, u januarskoj seriji pobjeda Mornara upisan je i Zadar.

Zadar – Mornar 83:89 (25:20, 16:22, 25:21, 22:21)

Dvorana: Krešimir Ćosić Gledalaca: 3,000 Sudije: Marko Juras, Mario Majkić, Matej Špendl

BLOKADE: Zadar 1, Mornar 5,

ZADAR: Ularević, Alen 25, Ivanov 16, Siriščević 5, Ahmed 5, Palokaj, Vuković 7, Junaković 13, Mavra 8, Fundić 3, Planinić, Gilbert 1.

MORNAR: Pulen 14 (7as), Heris 14, Hant 4, Nidam 4 (4sk, 3as), Šehović 3, Vajthed 8 (4sk, 2/4 za tri), Pavić, Voler 6 (2/4 za tri), Markota 13 (6sk, 3/6 za tri), Vranješ 3, Bjelica 9, Luković 11 (11sk, 3bl).

Rezultat predstave u areni “Krešimir Ćosić” otkriva da “Ponos Bara” nije imao mirnu završnicu ali ne i da je domaćin igrao onoliko koliko mu je dozvolio naš tim. Najveći “popust” Zadrani su dobijali u trenucima kada bi Mornar pobjegao na sigurnu razliku (maksimalna je iznosila 16 poena). Upravo u tim trenucima, Pavićevićevi izabranici žurili su da dokrajče rivala “dalekometnom paljbom” i promašajima mu davali šansu da se vrati u igru.

U trenucima kad bi Zadar hvatao priključak (nekoliko puta prilazio na 6 a u završnom minutu na samo 4 poena), Mornar bi uzvraćao kako treba pa domaćin nije dobio nijednu priliku da preokrene rezultat.

U prvoj četvrtini gledana je izjednačena borba sve do završnice kada se naš tim sa pet vezanih poena odlijepio na 20:25. Nakon nepuna dva minuta druge četvrtine Mornar je prvi put stigao do dvocifrene razlike a četiri minuta kasnije, nakon serije trojki Markote (2), Volera (2) i Vranješa (1), stigao do rekordnih 28:44.

U nastavku, gosti su još nekoliko puta bili na +16, dok se domaćin nekoliko puta spustao na 6 poena. U poslednjem minute razlika je u dva navrata spala na samo 4 poena ali uz posjed Mornara koji su Pulen pa Nidam krunisali košem.

Normalno je da sam srećan, nama puno znači ova pobjeda u borbi za plej of. Uhvatili smo zadnji voz pobjedom protiv Cedevita Olimpije u Ljubljani. Ujedno nam je teško i žao što su naši iskreni sportski prijatelji iz Zadra u takvoj situaciji. Ali sport je surov. Nadam se i želim od sveg srca da će Zadar izboriti opstanak.
Mi smo u većem dijelu imali kontrolu igre i rezultata osim u jednom segment u kojem smo podbacili iako je bio apostrofiran uoči meča – nedopustivo je da protivnik ima 20 ofanzivnih skokova  ali i uz te greške uspjeli smo da privedemo meč kraju kako smo željeli.
Imali smo priliku i ranije da uđemo u mirniju završnicu ali to nas cijele godine prati, da kad povedemo sa velikom razlikom krene ispucavanje. Nezgodno je kad imate deset šutera. To je moglo biti opasno večeras”, rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Atmosfera u Mornarovom autobusu po završetku meča bila je u skladu sa rezultatom: