Mornar je opravdao ulogu favorita na gostovanju Krki i učvrstio se u vrhu tabele ABA lige sa skorom 4-1.

Krka - Mornar 74:84 (16:23, 24:25 ,16:16, 11:20)

KRKA: Medved, Stergar, Kamfor 10, Stipčević 13, Vrabac 5, Barič 19, Kosi, Škifić 2, Škedelj 14, Lapornik, Rebec, Vučetić 11.

MORNAR: Pulen 5 (3as), Gabriel 16 (3/5 za tri, 5sk), Nidam 10, Jeremić 3, Šehović 3, Smit 22 (6sk), Mugoša, Vajthed 6 (3as), Lazić, Vujošević, Vranješ 17 (2/4 za tri, 4sk, 4as), Luković 2.

Barani nisu dobro otvorili duel u dvorani Leon Štukelj ali su to i brzo popravili: nakon što je domaćin pobjegao na 11:5 u 4. Minutu, uslijedila je serija 16-0 gostiju za prvo dovifreno vođstvo.

Nalet Mornara išao je preko Smita i Grabriela za koje domaćin nije imao rešenja ni do kraja poluvremena. U 13. minutu razlika je dostigla 12 poena (17:29), ali su ubrzo nakon toga Škedelj i Barič trojkama uhvatili priključak (29:35), najavljujući da se Krka ipak neće lako predati.

U trećoj četvrtini Mornara je vratio dvocifreni višak nakon sjajne epizode Vranješa koji je za manje od dva minuta ubacio 8 poena. Drugu polovinu ovog kvartala obilježila je igra sa mnogo grešaka na obje strane da bi u završnom “Ponos Bara” lišio meč rezultatske neizvjesnosti bijegom na 14 poena razlike (64:78).

U samoj završnici, Mornar je u jednom trenutku imao i rekordnih 15 poena viška (67:82).

Čestitam domaćinu na kvalitetnoj igri a mojim igračima na pobjedi. Plašio sam se ovog susreta jer dolazi posle izgubljene utakmice u Eurokupu i povratka dvojice igrača koji su imali koronu. Bili smo ispali iz ritma, ali večeras smo odigrali pametno. Zasnivali smo napad na protivnikovoj odbrani od pik en rola i iz tih akcija smo riješili ovaj meč. Svaka pobjeda na strani je suvo zlato, mnogo nam znači zbog plasmana u ABA ligi ali i samopouzdanja”, prokomentarisao je nakon meča šef struke mornara Mihailo Pavićević.