I ove sezone duel Mornara i Partizana u Topolici rešavan je u dramatičnom finišu i to u „duplom programu“ pošto je pobjednik rešavan u produžetku pošto Pulen nije u poslednjoj sekundi regularnog dijela iskoristio prvu „meč loptu“.

Šut za pobedu imao je u poslednjoj sekundi produžetka Partizan ali Miler-Mekintajer nije bio ni blizu pogotka u dobro branjenom napadu „crno-bijelih“ pa je „Ponos Bara“ proslavio sedmi trijumf ove sezone u regionalnom šampionatu!

Mornar – Partizan 77:76 (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, 7:6)

DVORANA: „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Javor (Slovenija), Nedović (Slovenija), Kardum (Hrvatska).

MORNAR: Pulen 19, Gabriel 8, Nidam 4 (4as), Jeremić 3, Šehović 7, Smit 10 (7sk), Vajthed 16 (6sk,4as), Lazić, Vujošević, Vranješ 4, Bjelica, Luković 6 (5sk).

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 19, Zagorac 2, Pejdž 10, Dangubić 5, Gordić 6, S. Janković, Jaramaz 4, Veličković 3, N. Janković 6, Tomić 7, Trifunović, Mozli 6.

Početak meča nije obećavao srećan epilog za naš tim, jer su duel bolje otvorili gosti koji su u finišu prve dionice imali 9 poena viška (13:22). Šest minuta kasnije situacija je izlgedala još gore za Mornar jer su Beograđani vodili 20:32!

U tim trenucima konačno je proradio napad Mornara koji je serijom 9-0 za nepuna dva minuta uhvatio priključak (29:32).
Na poluvremenu gosti su imali prednost od šest poena (33:39), da bi u nastavku utakmica dobila drugačiji tok – Pulen je trojkom u 25. minutu prvo donio izjednačenje (43:43), a odmah nakon toga sa penala i prvo vođstvo Baranima.

Nalet Mornara trajao je do 28. minuta kada je na semaforu stajao rezultat 54:47. Partizan se nakon toga vratio, početkom četvrte dionice opet stigao do vođstva koje je uspio da održava do završnice. Na 1:16 prije kraja Pulen je sa penala donio svom timu izjednačenje (70:70), nakon čega do sirene nije bilo koševa.

U produžetku, Barane je do pobjede vodio Vajthed pogodivši svih sedam poena za svoj tim.