Mornar je spektakularno otvorio meč protiv Krke i potom rutinski “putovao” do 14. pobjede ove sezone u ABA ligi – 80:61.

Nakon 5 minuta igre Barani su vodili 13:0, ponajviše zaslugom Seada Šehovića koji je nakon ali-apa Lukovića i trojke Nidama vezao 8 poena (dvije trojke). Gosti su tri minuta kasnije uspjeli da priđu na samo 6 poena razlike (17:11), ali se Mornar brzo vratio na dvocifreno vođstvo (28:18), nakon čega je do poluvremena gledana igra uglavnom u ritmu “koš za koš”.

Pobjednik je i definitivno dolučen u trećem kvartalu u kojem je domaćin pobjegao na nedostižnih +21 (62:41). U 36. minutu “Ponos Bara” je stigao i do rekrodnih 25 poena razlike (74:49), nakon čega su gosti iskoristili opuštanje domaćina da neznatno ublaže poraz.

Utakmicu u Topolici obilježio je muzički i video omaž proslavljenom kantautoru Đorđu Balaševiću koji je preminuo prije sedam dana – uoči i tokom utakmice sa razglasa su se mogle čuti samo hitovi legendarnog umjetnika dok je na centralnom semaforu bio emitovan video oproštaj barskog Mornara sa panonskim mornarom.

Mornar – Krka 80:61 (28:18, 17:17, 17:6, 18:20)

DVORANA: Topolica SUDIJE: Obrknežević (Srbija), Juras (Srbija), Pecelj (Srbija).

MORNAR: Gabriel 4 (3sk), Nidam 7 (7as), Jeremić 11 (3/6 za tri), Gordić 9 (5as), Šehović 16 (5sk, 4/6 za tri), Smit 5 (6sk), Lazić 2 (3sk), Vujošević, Hamilton 8 (6sk), Vranješ 2 (7sk), Bjelica 12 (5sk), Luković 4 (6sk).

KRKA: Stergar, Kemfor 8, Stipčević 5, Vrabac 11, Barič 10, Kosi, Škifić 11, Škedelj 5, Lapornik 4, Rebec 3, Vučetić, Milovanović 4.