Strahovanja Mihaila Pavićevića da odloženi meč sa Zadrom stiže u nevrijeme, u trenutku kada je rival u usponu a umorni “Ponos Bara” iznova gradi igru bez svoja dva najbolja napadača (Pulen, Vajthed), su potvrđena na parketu ali iznenađenja nije bilo: Mornar – Zadar 77:71.

Rezultat dovoljno govori kakva je utakmica gledana u Topolici – domaćin se mučio sve do sredine završnog perioda kada je Nidam i definitivno prelomio sa dvije vezane trojke i uveo meč u mirnu završnicu.

Od početka je bilo jasno da borbeni Zadrani neće jeftino “prodati kožu”. Gosti su sredinom prvog kvartala serijom 7-0 preokrenuli rezultat na 16:19, i potom čuvali prednost do kraja četvrtine. Početkom druge dionice uzvratio je Mornar serijom 0-0 (27:21), ali se gosti nisu predavali i do poluvremena su vratili višak od tri poena (38:41).

Treća četvrtina počela je kao i druga, domaćin je serijom 10-0 poveo 48:41, ali je odmah nakon toga uslijedio odgovor Zadra za novi preokret, ispostavilo se i poslednje vođstvo gostiju (49:50).

Do sredine poslednje četvrtine Mornar je bio u vođstvu, u jednom trenutku i dvocifrenom (60:50), ali je utakmica bila otvorena do Nidamovih trojki za bijeg na 70:62.

Mornar - Zadar 77:71 (18:21, 20:20, 24:11, 14:19)

MORNAR: Gabriel 12 (2/5 za tri, 3sk), Nidam 20 (3/8 za tri, 7as), Jeremić 12, Gordić 6 (6as, 8sk), Šehović, Smit 6 (3sk), Mugoša, Lazić 5 (3sk), Vujošević, Vranješ 5, Bjelica 3 (5sk), Luković 8 (4sk).

ZADAR: Karter 14, Jordano 9, Džastis 13 (1-1), Palokaj, Brala, Vukotić 6, Bursać 1 (2-1), Junaković, Mavra 11 (9-5), Onuaku 17 (5-5), Planinić.