Izjave poslije utakmiice Mornar – Zadar 77:71

Trener Mornara Mihailo Pavićević:

„Prije svega želio bih da čestitam ekipi Zadra na jako dobroj utakmici. Igrali su onako kako sam očekivao. Podigli su formu, to je ozbiljna ekipa i to je večeras i pokazala. Iako nismo imali mnogo vremena između dvije utakmice, skretao sam pažnju mojim igračima da budu maksimalno oprezni i motivisani protiv Zadra, jer je to, kao što se i potvrdilo, izuzetno doba, iskusna ekipa, dobro pokrivena na svakom mjestu.

Moram da čestitam i mojim igračima na pobjedi. Kao što sam rekao da prvo poluvrijeme protiv Gran Kanarije treba da bude pokazatelj kako bi trebalo da igramo, u oba pravca, u odbrani i u napadu, tako je i prvo poluvrijeme protiv Zadra pokazatelj kako ne bi trebalo da igramo. Jer, utakmica je kratka, traje 40 minuta, kad dozvolite protivniku da se razgra, a bilo je više nego očigledno da smo u utakmicu ušli bez energije, nikome nisam riječ čuo na terenu, kao da nas je neko natjerao da izađemo na parket, onda ste u problemu. Rekao sam igračima na poluvremenu da ovako više, jednostavno, ne smijemo da igramo.

U drugo poluvrijeme smo ušli sa mnogo većom energijom, prije svega u odbrani, a i u napadu smo igrali mnogo pametnije. Nismo samo forsirali šut spolja, kao u prvom poluvremenu, nego je tu bilo raznovrsnije igre i to je dalo rezultat. Tako da mi je drago da sam vidio pozitivnu reakciju svoje ekipe.“

Trener Zadra Ivan Perinčić:

„Čestitam Mornaru na pobjedi. Bili smo blizu. Igrali smo jako dobro u prvom poluvremennu, drugo nismo kako otvorili kako smo se dogovorili. Tu je Mornar napravio seriju 10:0 i stekao prednost koju smo poslije, sve vrijeme lovili. Nije lako loviti Mornar na domaćem terenu pošto su izvanredna šuterska ekipa.

Znali smo da večeras imamo šansu da iznenadimo Mornar jer ne igraju Pulen i Vajthed, ali ovo nam je bila četvrta utakmiica u šest dana, što je ostavilo dosta traga na ekipi. To se vidi najbolje po to tome što smo imali 17 izgubljenih lopti. Kad padne snaga i koncentracija, onda se rade takve greške. Ali, generalno, čestitke mojim igračima na energiji, zalaganju, htjenju, jer nije lako odigrati četiri utakmice u šest dana. Stvarno su bili na jako visokom nivou, s obzirom da su se neki tek nedavno vratili iz Aamerike i nismo na nivou na kakvom smo bili prije kupa. Bilo je dosta pravih stvari a neke loše probaćemo da čim prije ispravimo.“