Petnaestak minut dobre igre na gostovanju FMP-u nije bilo dovoljno za pobjedu protiv domaćina u Železniku.

Mornar je u predgrađu Beograda dozvolio da upadne u minus od 16 poena (37:53), dugo bio u zaostatku od 15-ak poena, a onda uspio da preokrene (70:72), na minut i 26 sekundi bio u vođstvu (90:92), ali nakon toga više nije postigao ni poen a FMP jeste 4...

U Železniku, Mornaru je pobjedu "odnio" Filip Čović sa 26 poena, šest stokova i osam asistencija, od kojih je poslednja bila za pobjednički koš Šešlije.

Za drugačiji ishod nisu bili dovoljni 25 poena Vajtheda, svi u 2. poluvremenu, kao ni sjajna partija Smita (15 koševa, sedam uhvaćenih lopti i četiri blokade).

"Ponos Bara" sada ima dva poraza više od najvećih konkurenata Cedevita Olimpije i Igokee i do plej ofa bi mogao samo pobjedama u tri preostala meča koja su i derbiji kola: protiv Cedevita Olimpije u "Topolici" u nedjelju, sedam dana kasnije na istom mjestu protiv Budućnosti i potom u posljednjem kolu protiv Igokee u Laktašima.

Možda bi za plej of bila dovoljna i dva trijumfa s obzirom na veoma težak raspored Cedevite koja do kraja dva puta igra sa Crvenom zvezdom i dva puta gostuje u Crnoj Gori - ukoliko bi Ljubljančani izgubi tri meča, Mornar bi izborio drugo polufinale regionalnog takmičenja u klupskoj istoriji u slučaju pobjede protiv Cedevite u Baru i još jednog trijuma u preostala dva meča...

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. U 1. poluvremenu nismo postojali, dozvoliti rivalu da postigne 60 poena je ispod svakog nivoa. Vratili smo se u nastavku sa petorkom koja je dala sve od sebe, ali nije imala nikakvu pomoć sa klupe. Umor je na kraju prevagnuo i taj promašen šut za pobjedu”, prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.