Mornar nije uspio da iznenadi Budućnost u prvom duelu polufinala ABA lige igranom večeras u Morači iako je gotovo tri četvrtine prijetio domaćinu – 97:88.

Pobjednika je, ispostavilo se, odlučila serija trojki domaćina u drugom dijelu trećeg i poslednjem kvartalu.

Mornar je dobro otvorio meč i sredinom prvog kvartala stigao do vođstva od 7 poena (17:24). Nakon toga uslijedila je serija domaćina 9-0 za preokret, ali je odmah nakon toga stigao odgovor „Ponosa Bara“ i to preko Milka Bjelice koji je za dva minut aubacio 7 poena i vratio svom timu prednost na kraju četvrtine (28:31).

Mornar je vođstvo čuvao do sredine drugog kvartala (32:36), kada je domaćin žestokom odbranom zaustavio spoljnju liniju našeg tima i preokrenuo (51:45 u 20. minutu). U samoj završnici poluvremena Barani su, međutim, prvo trojkom Bjelice, pa potom poenima Pulena iz igre i iz dodatnog bacanja uhvatili priključak (52:51).

U trećem kvartalu igrano je, uglavnom, u ritmu koš za koš do finiša ovog perioda kada je proradila dalekometna paljba Podgoričana što je uoči poslednjeg kvartala donijelo domaćinu višak od 9 poena (77:69).

Nažalost, rafal Budućnosti nije se zaustavio ni u poslednjoj četvrtini pa je finiš meča bio lišen rezultatske dramatike.

Budućnost – Mornar 97:88 (28:31, 24:20, 25:18, 20:19)

Dvorana „Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Javor (Slovenija), Jovčić, Obrknežević (Srbija).

Budućnost VOLI: Kobs 22, Ivanović 18, Edžim 10, Šehović, D. Nikolić 11, Apić, Mitrović 4, Dela Vale 7, Z. Nikolić 2, Popović 10, Rid 13, Žugić.

MORNAR: Pulen 24 (5as, 4/9 za tri), Gabriel 2 (3sk), Nidam 10  (5as, 2/2 za tri), Jeremić 3, Gordić 6, Šehović, Smit 8 (7sk), Vajthed 8, Lazić, Vujošević, Vranješ, Bjelica 12 (5sk), Luković 9.