Nakon lošeg otvaranja duela i produžetka koji je protivnik izborio košem u poslednjoj sekundi regularnog dijela meča, Ponos Bara proslavio je i prvu pobjedu u AdmiralBet ABA lige ove sezone: Mornar Barsko zlato - Igokea 82:76!

Utakmica je otvorena serijom gostiju 8-0, ali je samo 5 minuta kasnije domaćin imao +9 (26:17), što je ispostavilo se bila i rekordna razlika tokom cijelog duela! Do velikog preokreta Barane je povukao Gordić koji je pogađao i sa distance i nakon prodora. Pri rezultatu 32:23 Mornar je propustio tri napada da dođe do dvocifrenog viška što je Igokea kaznila i trojkama prišla na koš minusa.

U nastavku je viđen i preokret - sredinom treće dionice gosti su poveli 53:48, ali se Mornar opet ekspresno vratio i serijom 10-0 vratio vođstvo (64:57).

Na pet minuta do kraja, Marko Jeremić je peti put ubacio trojku za bijeg na 70:63, i činilo se da Mornar neće propustiti i ovo vođstvo. Kada je pobjeda već bila viđena, međutim, domaćin je u grču potpuno stao u napadu što gosti, srećom, nisu iskoristili propustivši pet napada pri rezultatu 70:68 da izjednače ili preokrenu. Jeremić iz teške pozicije na 44 sekunde prije kraja pogodio za 72:68 ali ni to nije bilo dovoljno Baranima da u regularnom dijelu meča stignu do pobjede. Starks je na 34 sekunde prije kraja pogodio za 72:70, nakon čega je Kori Dejvis izgubio loptu i ostavio gostima 14 sekundi za napad. Voler nije pogodio trojku za preokret, Radanov je potom promašio nakon ofanzivnog skoka, ali nije i Jošilo iz odbojke u poslednkoj sekundi.

U produžetku se igralo u ritmu ko za koš tokom prva dva minuta da bi nakon toga Dejvis i Jeremić pogodili po dva penala a Smit nakon ofanzivnog skoka Lazića položio za veliko slavlje na parketu i tribinama.

Mornar Barsko zlato - Igokea 82:76 (26:20, 16:19, 22:20, 8:13, 10:4)

MORNAR: Mihailović 2, Luis (4as, 3as), Dejvis 18 (8sk, 3as), Jeremić 19, Živanović, Šehović, Smit 15 (3as, 3sk), Gordić 13 (6as), Rakočević, Lazić 9 (9sk), Mikoivć, Mozli 6 (5sk)

IGOKEA: Vulić, Starks 6, Robinson 2, Tanasković, Radanov 8, Jošilo 11, Talić, Ilić 22, Stifens 12, Voler 11, Fundić, Đorđević 4.