Izjave trenera nakon meča Mornar Barsko zlato – Partizan (64:66)

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

"Ova utakmica je bila poseban događaj, sve je odisalo gostovanjem Željka Obradovića našem gradu. Bio je to jedan od najljepših trenutaka u klupskoj istoriji, jer kad dolaze takva imena, prije ovoga imali smo čast da ugostimo Leri Brauna, a sada bez konkurencije najboljeg trenera u Evropi. Za naš mali klub iz malog grada to je veliki trenutak, za mene kao trenera jedan od najljepših u ovoj sali. Mi smo klub koji zna da cijeni prave vrijednosti i tako će biti uvijek.
Što se tiče utakmice, odmah da čestitam Partizanu na zasluženoj pobjedi. Ušli su tačno sa ciljem gdje da nas napadnu i kako da nas izbace iz napadačkog ritma. To su uspjeli u prvom poluvremenu. Pokušao sam na poluvremenu da probudim moje igrače. Ovih 4-5 dana sam im ukazivao da rivala ne smijemo ni da potcijenimo ali ni precijenimo. Mislim da su sa previše repsekta ušli u meč, uz sve dužno poštovanje prema ekipi Partizana mislim da smo ih precijenili. Pokušao sam na poluvremenu da ih probudim i bilo je bolje u nastavku. Ako je nešto pozitivno za nas, to je igra u drugom poluvremenu. Na kraju sam im u svlačioniici čestitao jer su dali sve od sebe. Bude nam krivo kad se izgubi ovako ali nema za čim da se žali. Odigrali jako odbru odbranu, večeras smo imali loš procenat u šutu za tri. Držali smo se odbranom, bili u igri. Nisam tužan jer smo odigrali u drugom poluvremenu onako kako bih želio da stalno igramo.
Žao mi je što utakmica nije odigrana pred punim tribinama Topolica, nezavisno od toga ko bi imao više navijača. Znamo da bi Partizan imao više. Smiješno mi je kad mi prijatelji kažu kako može da navija za neki klub protiv ovog iz svog grada. I ja sam bio navijač i kad igra klub za koji navijam želio bih da pobijedi i da igra protiv meni najrođenijih. To nikome ne zamjeram. Drago mi je što je sve prošlo u dobroj atmosferi kao uostalom i uvijek u Baru".

Želimir Obradović, trener Partizana:

„Gledali smo dva različita poluvremena, mi smo igrali dobro u prvom. Pogotovo u protoku lopte, imali devet asistencija, završili sa 13, sa samo dvije izgubljene lopte ali onda se slika apsolutno promijenila u drugom poluvremenu.  Zahvaljujući prije svega tome što je Mornar ekipa koja se nikada ne predaje. Uspjeli su da se vrate u utakmicu ali je takođe bilo dosta i do nas s obzirom na apsolutnu dekoncentraciju pojedinih igrača u pojedinim trenucima. Kako god, uspjeli smo da dobijemo utakmicu. Važna pobjeda za nas, nastavljamo i pripremamo se za utakmicu u Kazanju protiv Lokomotive koja nam je veoma važna.
Naravno da moram da se zahvalim publici u Baru na veoma toplom dočeku a zaista nemam riječi da izrazim zahvalnost za gostoprimstvo koje sam doživio od braće Pavićević. Na kraju utakmice sam čestitao na tome što rade, prave nešto nevjerovatno za košarku na ovim prostorima i želim im da nastave i dalje i da se nadam da svi ljudi koji vole košarku to prepoznaju – da su oni ljudi koji su digli košarku u Baru, da Mornar bude stabilan prvoligaš u ABA ligi sa izvanrednim rezultatima svih ovih godina. Zaista im želim sve najbolje“.