Odlično prvo poluvrijeme Mornara, u kojem je jak pečat ostavio najmlađi akter meča Balša Živanović, nije odlučilo epilog prvog ovosezonskog crnogorskog košarkaškog derbija - 62:73.

"Ponos Bara" bio je bolji tim tokom prvih 20 minuta ali je nastavak donio drugačiju sliku na terenu prije svega zbog znatno slabijeg izdanja domaćina u napadu o čemu govori podatak da su u nastavku postigli samo 20 poena, manje nego pojedinačno u prvoj i drugoj dionici (po 21 poen).

Podgoričani su probleme Mornara sa šutem, iskoristili da preokrenu krajem treće četvrtine (53:51), ali je meč bio otvoren do sredine posljednjeg kvartala, kada se Budućnost serijom 10-0 odlijepila na  nedostižnih 65:54.

Mornar Barsko zlato - Budućnost Voli 62:73 (21:14, 21:22, 9:17, 11:20)

MORNAR: Mihailović 5 (3as), Mićović 2, Jeremić 6, Živanović 11, Šehović 7, Smit 10 (8sk), Gordić 14 (8as), Rakočević, Lazić 2 (5sk), Miković 2, Mozli 6 (6sk).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 4, Atić 10, Šehović 2, Micov 2, Sili 2, Tarolis, Z. Nikolić 4, Jagodić Kulidža 6, Drobnjak, Popović 16, Rid 16, Peri 13.

Odigrali smo jedno od boljih poluvremena ove sezone protiv jedne od najboljih ekipa u ABA ligi. Pokušavali smo da pariramo i u nastavku, ali je bilo očigledno da smo pali, pogotovo u napadu. Bili smo bezidejni, tražili rješenja koja nismo dogovarali. Bilo je evidentno da nas sustiže umor, iz toga je falilo i kreacije. Ali, nemam za čim da žalim kad damo sve od sebe i izgubimo. Čestitao sam i igračima, žao mi je samo što zbog velikog truda nismo iznenadili Budućnost, jer su se momci bacali po parketu i borili za svaku loptu”, rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Jedan od razloga poraza Mornara bio je u za šut večeras neraspoloženog Vladimira Mihailovića koji je dao samo pet poena.

Vlado je možda od prevelike želje sagorio. Nisam trener koji mijenja mišljenje na osnovu jedne utakmice, ima kredit kod mene. Dešavalo se Majklu Džordanu da ne pogodi, a ne Vladu Mihailoviću. Nažalost, nemamo dugačak roster da to nadoknadi, nismo imali dovoljno raspoloženih igrača u 2. poluvremenu”, prokomentarisao je Pavićević.