Mornar je tri četvrtine bio potpuno ravnopravan rival Igokei u Laktašima, a onda početkom poslednje četvrtine ušao u četiri "prazna minuta" što je domaćin iskoristio da serijom 15-0 osigura mirnu završnicu i pobjedu - 70:53.

Uprkos povredi Nemanje Gordića nakon koje je ekipa Mihaila Pavićevića ostala bez ijednog klasičnog plejmekera u rosteru, Barani su odlično parirali Igokei sve do uvodnih minuta završne četvrtine. U prvom poluvremenu domaćin je češće bio u vođstvu ali samo u jednom trenutku činilo se da bi meč mogao da prođe bez uzbudljive završnice - u 3. minutu kada je na semaforu stajao rezultat 10:4. To je, ispostavilo se, bila i najubjedljivija razlika u prvom poluvremenu, pošto je Mornar zaustavio početni nalet domaćina a onda u drugom kvartalu u nekoliko navrata bio i u vođstvu.

Na velikom odmoru rezultat je bio poravnat (31:31), da bi od sredine treće dionice Igokea održavala prednost od 3-5 poena. Po goste kobni su bili uvodni minuti završnog kvartala tokom kojih je domaćin serijom 15-0 riješio sve dileme i neočekivano brzo nakon rovovske bitke u prethodne tri četvrtine lišio publiku uzbudljive završnice.

Upravo u ovom periodu najviše se osjetilo odsustvo Nemanje Gordića. Za bolji rezultat u Laktašima Baranima je trebao i bolji procenat šuta iz igre (samo 29,2 odsto) ali i još neki raspoloženi šuter pored Marka Jeremića koji je ubacio 21 poen.

Igokea - Mornar Barsko zlato 70:57 (13:10, 18:21, 20:16, 19:10)

IGOKEA: Vulić 2, Robinson 5, Tanasković 9, Radanov 11, Jošilo 3, Talić 10, Ilić 17, Stifens 5, Voler 7, Fundić 1, Đorđević, Delalić.

MORNAR: Mihailović 4 (6sk, 3as), Mićović 4, Jeremić 21 (2as), Živanović 4 (3sk), Šehović 2 (3sk, 2as), Smit 4 (8sk, 3as), Lazić 9 (6sk), Vesković, Miković 1, Mozli 8 (6sk)

Mornar u narednom kolu, nakon pauze zbog kvalifikacija za Mundobasket, dočekuje Cedevita Olimpiju.