Ovosezonsko izdanja ABA lige u Baru, Mornar Barsko zlato okončao je pobjedom – u odloženom meču 15. kola "Ponos Bara" bio je bolji od Krke 74:65.

Domaćin je dobro otvorio meč - poveo serijom 9-0 ali nakon toga stao i u prvom poluvremenu uglavnom bio u minusu. U nastavku Mornar je značajno popravio igru u defanzivi i to je donijelo rezultat.

Nakon vođstva od 9:0 Barani su ušli u negativan ritam i u jednom trenutku gubili dvocifrenom razlikom (17:27). Mornar se tada trgnuo, na tri minuta prije poluvremena košem Miković uz dodatno bacanje izjednačio (37:37) ali je u finišu poluvremena viđena serija tima iz Novog Mesta 8-0.

U drugom poluvremenu sve je na terenu drugačije izgledalo, prije svega jer su se raziglrali Lazić, Smit i Jeremić pa u finišu nije bilo drame.

Mornar Barsko zlato - Krka 74:65 (17:23, 22:22, 24:13, 11:7)

MORNAR: Mihailović 9 (6as, 3sk), Mićović 8 (3sk), Jeremić 15 (4sk), Živanović 2, Šehović 6 (4as), Smit 13 (4sk), Rakočević 2 (4sk), Lazić 13 (10sk), Marljukić, Vesković, Miković 6 (8sk), Vranješ.

KRKA: Stergar 9, Stipčević 6, Špan, Stavrov 13, Medved, Stipaničev 3, Škedelj 5, Lapornik 7, Macura 8, Tomas 14.

Poslednji meč sezone u AdmiralBet ABA ligi Mornar Barsko zlato igra sledeće subote u Čačku, u odloženom duelu 16. kola protiv Borca.