Sezonu u ABA ligi, prepunu uspona i padova i zdrastvenih problema igrača koji su desetkovali ekipu, Mornar Barsko zlat je završio porazom od Borca u Čačku, u meču u kojem je diktirao tempo i rezultat do poslednje četvrtine a onda za tri minuta platio ceh padu koncentracije - 91:78.

Bio je to duel lišen rezultatskog značaja pošto su oba sastava davno ispunila osnovni cilj - opstanak u eliti a Barani zbog povreda ključnih igrača nisu bili u prilici da u finišu sezone jurišaju na plej of.

Mornar je u posljednju četvrtinu ušao sa šest poena prednosti 66:60, ali je dozvolio domaćinu da u prva tri minuta serijom 15:0 preokrene na 75:66 što je prelomilo duel.

Borac - Mornar Barsko zlato 91:78 (23:23, 22:25, 15:18, 31:12)

BORAC: I. Đoković 10, R. Ćurčić, Hale 11, Sanadze 10, R. Đoković, Lopez 3, M. Ćurčić, Pecarski 24, Marinković 13, Novaković 7, Todorović 5, Čarapić 8

MORNAR: Mihailović 25 (6as), Mićović 7 (5sk), Jeremić 12 (4as), Živanović, Šehović 10 (5as), Smit 11 (10sk, 3as), Rakočević, Lazić 11 (10sk), Marljukić, Vesković, Miković 2, Vranješ.

"Ponos Bara" je ovogodišnji regionalni šampionat završio na devetom mjestu, sa skorom od 10 pobjeda i 16 poraza, koliko je imala i Mega, koja je slabija međusobno od Mornara.

Pred Baranima je završnica domaćeg prvenstva koja počinje sa dva baraž meča za plej-of sa Jedinstvom iz Bijelog Polja.