Izjave trenera nakon meča Mornar - Ritas (69:92)

Trener Mornara Mihailo Pavićević:

„Prvo bih želio da čestitam treneru i timu Ritas. Zaslužili su ovu pobjedu jer su intenzivno igrali svih četrdeset minuta. Što se tiče naše igre – do treće četvrtine rezultat je bio 55:55 i nakon toga smo prestali da igramo. Ne znam šta se tačno dogodilo sa našim timom. U toku prve polovine bio sam zadovoljan našom ofanzivnom igrom. Defanzivno imamo još puno problema. U drugoj četvrtini smo uspjeli da odgovorimo na agresivnu defanzivnu igru koju su nam protivnici pružili i imali smo dobru ofanzivnu igru. Imali smo slabu defanzivnu igru pa smo im dozvolili da osvoje 20 poena bez korišćenja sopstvenih bonusa. To govori dovoljno o tome koliko smo bili pripremljeni za ovu utakmicu.“

Trener Ritasa Dainius Adomaitis

„Ono što smo vidjeli u večerašnjoj utakmici protiv Mornara bila su dva različita poluvremena. U prvom smo načinili puno grešaka u defanzivi. Za svaku od tih grešaka protivnici su nas kažnjavali, bilo putem trojki ili putem dobre ofanzivne igre. U drugoj polovini, naša defanzivna igra je bila mnogo bolja. Manje rotacija nam je pomoglo da igramo bolje u defanzivi, te nismo pravili iste greške kao na početku.

Želimo da igramo utakmicu po utakmicu. Ne možemo previše razmišljati o budućnosti zato što smo na početku sezone imali puno problema sa povredama. Sada nam je prioritet da se svi okupimo i pripremimo za sledeću utakmicu.

Atmosfera u Baru je veoma prijatna a pogotovo nam se dopada sportska hala 'Topolica'. Stigli smo u Bar ranije nego što smo planirali zbog loše konekcije ali je sve već bilo spremno. Uslovi su takođe bili odlični pa bismo željeli da se svima zahvalimo.“