Čak 18 promašenih bacanja imali su košarkaši Mornara u meču sa Skajlajnersima, u 9. kolu Eurokupa!

Mnogo bolja odbrana u odnosu na prethodne mečeve u Eurokupu i laki poeni koji su stizali iz nje, nisu bili dovoljni da se izbjegne poraz od njemačkog tima u poslednjem evropskom meču crnogorskog šampiona u Topolici.

Da žal bude veća, pobjednika meča odlučio je praktično jedan šut!

Mornar – Skajlajners 83:87 (26:25, 16:21, 15:18, 26:23)

IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 13, Skajljaners 16,

Mornar: Grant 11, Mićović 9, Mijović 4, Drenovac 9, Pavić 6, Vujošević 6, Pavićević, Voler 15, Sane 8, Vranješ 3, Rebić 5, Luković 5.

Skajlajners: Marfi 16, Klarens 7, Bel-Hejnes, Zeb 2, Heslip 3, Klark 8, Haf 8, Frojdenberg 9, Kracer 8, Robertson 16, Veler.

Trener Mihailo Pavićević uvodio je večeras sve igrače iz rostera na teren (izuzev Marka Mugoše koji je zbog povrede van ekipe), a najveću minutažu dobio je Malkolm Grant kojem je duel sa Skajlajnersima bio i debi u dresu Mornara.

Tokom cijele utakmice razlika nije prelazila 8 poena koliki je bio višak Mornara u 8. minutu (26:18). Domaćin je lako stizao ali i gubio prednost, pa je tako do prve pauze višak sveden na samo jedan poen.

Dobrom odbranom Barani su se odlijepili na +7 u 14. minutu, ali su u drugoj četvrtini, nakon gotovo pet minuta bez primljenog koša, za isto vrijeme primili čak 21 poen! Gosti su čuvali prednost koja je u nekoliko navrata dostizala i 7 poena do minut i 18 sekundi prije kraja kada je Grant preokrenuo na 81:80.

U finišu „fortuna“ je duvala samo u jedra njemačkog tima – Haf je na 58 sekundi prije kraja pogodio trojku (81:83), a na 11 sekundi i oba bacanja. Za to vrijeme Sane i Grant pogodili su po jedan penal pa su pogođena bacanja Robertsona u fotofinišu bila samo potvrda trijumfa gostiju.