Mornar je u svom poslednjem meču ove sezone u Eurokupu, na gostovanju Ritasu, prikazao možda i najbolju defanzivnu partiju u tekućem takmičarskom ciklusu ali to nije bilo dovoljno za trijumf u Viljnusu.

Šampion Crne Gore bio je konstantno u vođstvu od 15. do 35. minuta, koje je u dostizalo i 8 poena, ali je u završnom periodu imao period od gotovo 8 minuta bez postignutog koša za koji je i kažnjen porazom.

Ritas – Mornar 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 19:13)

Dvorana: Simens arena Gledalaca: 3,246 Sudije: Zamojski, Radojković, Ovinov

Ritas: Sirvidis, Suton 8, Stipčević, Pilauskas 2, Sili 8, Ehodas 23, Girdziunas 14, Bendzius 10, Blažević 2, Butkevičius 4.

Mornar: Grant, Mićović 6, Mijović, Drenovac 12, Pavić 3, Vujošević 2, Pavićević, Voler 5, Sane 8, Vranješ 13, Rebić 6, Luković 12.

Do završnice prvog poluvremena gledana je potuno izjednačena igra tokom koje nijedna ekipa nije imala vođstvo veće od tri poena, da bi se u poslednja dva minuta Mornar koševima Lukovića odlijepio na 6 poena razlike (31:37).

U 25. minutu Barani su digli razliku i na 48:40 ali je domaćin spriječio veći bijeg. Od 32. minuta i rezultata 56:58 do poslednjeg minuta gosti nisu postigli ni koš a za to vrijeme primili su 8 (64:58).

Uprkos tome, Mornar je imao šansu da preokrene rezultat je je 58 sekundi prije kraja Voler pogodio trojku (64:61), kao i Vranješ na 5 sekundi prije kraja (69:67). Domaćin, međutim, nije griješio u završnici sa penala pa su Barani ostali bez prilike da u fotofinišu preokrenu.

Pogleda na statistiku otkriva možda i ključni razlog nenaplaćene dobre odbrane Mornara u Viljnusu – izabranici Mihaila Pavićevića imali su čak 19 izgubljenih lopti (spram 7 domaćina)...