Mornarov trijumf protiv Unikahe u 2. kolu Eurokupa (90:80), prva je ovosezonska pobjeda “Ponosa Bara” ali i uopšte jednog crngorskog tima nad velikanom iz Malage.

Šef struke Mornara Mihailo Pavićević ocijenio je i da je riječ o jednoj od najvećih pobjedi u istoriji kluba koju je upravo on ipsisivao zajedno sa svojim bratom Đorđijem.

Znamo šta Unikaha znači u evropskoj košarci, da svake godine igra Evroligu ili Evrokup, da je jedan od najboljih klubova u Španiji. Oba tima su se borila do kraja, ali mislim da smo bili bolje raspoloženi od protivnika”, prokomentarisao je nakon meča trener Mornara.

Klub iz Malage do večeras je imao skor 8:0 protiv Mornara i Budućnosti koju je dobio čak šest puta na evropskoj sceni. “Vrata pobjede” Barani su otvorili u prvom poluvremenu.

Počeli smo slično kao u Njemačkoj, bili tri-četiri minuta bez koša, ali su nas dvije važne trojke vratile na pravi put. Unikaha je veoma opasna, mogla je da se vrati, jer danas u košarci 20 poena prednosti ne znači mnogo. Veoma sam srećan zbog velike pobjede, mada nisam imao dobar osjećaj pred meč. Unikaha je u prednosti u odnosu na nas, jer joj je počelo prvenstvo, a mi smo igrali samo utakmicu sa Ulmom i najkasnije od svih u Evrokupu i ABA ligi počeli pripreme”, rekao je Pavićević.

Uoči meča trener Mornara ocijenio je da njegov tim još traži pravu igru za sezonu u koju je ušao se velikim ambicijama. Nakon duela sa Unikahom, Pavićević vjeruje da je Mornar na pravom putu.

Mislim da smo sad na pravom putu. Uživaćemo u ovoj velikoj pobjedi dan-dva, a onda ćemo da razmišljamo o ABA ligi i narednoj utakmici Evrokupa sa Brešom", zaključio je Pavićević.