Mornar Barsko zlato neće ove sezone igrati FIBA ligu šampiona, pošto je u polufinalu kvalifikacionog tiurnira u estonskom Talinu poražen od domaćeg Kaleva 104:89.

Na ovakav epilog ponajviše je uticao fenomenalan šut domaćina za tri poena (21/39).

Mornar je dobro otvorio duel - petorka Luis, Dejvis, Lazić, Mićović i Rakočević za dva minuta igre stigla je do 11:0, ali su u nastavku gosti izgubili ritam pa u narednih skoro četiri minuta nisu ubacili ni jedan koš, što je domaćin iskoristio da serijom 12:0 preokrene na 12:11.

Koševima Mićovića Mornar se još dva puta u ovoj četvrtini vraćao u vođstvo ali je Estonski sastav nakon deset minuta ipak imao prednost od 2 poena. Barani su dobro krenuli i u drugoj četvrtini - mini serijom od 6:0 poveli 23:19 i potom čuvali prednost do 27:26. Rezultatski priključak za domaćinom, Mornar je držao do 34:31, kada Kalev vezao seriju 9:0 i najavio da meč neće biti rezultatski zanimljiv u nastavku. Na tri minuta prije velike pauze Estonci su stigli do 43:31, a na odmor otišli sa +15 (52:38). Ispostaviće se, ova razlika bila je nedostižna za Barane koji su u drugom poluvremenu gubili i sa 23 poena (85:62).

Za Mornar Barsko zlato, poraz u Talinu nije i kraj ovosezonskog evropskog puta, pošto ga očekuje drugo po snazi klupsko takmičenje svjetske košarkaške federacije– FIBA Evrokup, u kojem će igrati od grupne faze, koja startuje 13. oktobra.

Kalev – Mornar Barsko zlato 104:89 (19:17, 33:21, 33:25, 19:26)

KALEV: Melson 14, Luis 13, Silins 11, Kurbas, Kask, Hermet, Beri 21, Nurger 6, Marfi 12, Dorbek 8, Haler 3, Kitsing 16.

MORNAR BARSKO ZLATO: Mihailović 6 (4as), Luis 6 (3as), Mićović 18 (3sk, 3/5 za tri), Dejvis 18 (4as, 3sk), Jeremić 10 (2/5 za tri), Živanović 3 (2sk), Šehović, Smit 12 (4sk), Gordić 9 (4as), Rakočević 2 (2sk), Lazić 5 (4sk), Miković (3sk).