Mornar je još jednu utakmicu odigrao solidno samo u prvom poluvremenu. Protiv Nižnjeg u 3. Kolu FIBA lige šampiona, Barani su kontrolisali rezultat do 23. minuta (46:46), nakon čega su stali i dozvolili rivalu da za 11 minuta pobjegne na 77:56 (34. minut)!

Nakon ovakvog “praznog hoda”, naravno, nije bilo novog povratka u meč.

Nižnji – Mornar 89:69 (22:16, 20:23, 27:12, 20:18)

IZGUBLJENE LOPTE: Nižnji 7, Mornar 13,

Nižnji: Komolov, Genkevič 2, Astapkovič 5, B. Braun 15, A.Braun 13, Žbanov 2, Strebkov 2, Vilis 21, Antipov 15, Baburin 5, Vinik.

Mornar: Pulen 15, Nidam 20, Jelenić, Mugoša, Ros 9, Begić 4, Vujošević, Voler 2, Markota 11, Vranješ, Bjelica 1, Luković 4.

Do uvodnih minuta drugog poluvremena činilo se da Mornar ima igru za dobar rezultat na gostovanju Nižnjem. Nakon slabog šuta sa spoljnjih pozicija u prvoj četvrtini (0/5 za tri poena), Barani su popravili procenat šuta za tri, odigrali solidno u odbrani i sa minus 12 (19:6, 6. minut), stigli do izjednačenja sredinom druge dionice (36:36).

Početkom treće dionice Mornar je imao nekoliko napada za preokret ali nije pogodio otvorene šuteve za tri, da bi od 23. minuta počeo strahovit pad u igri našeg tima koji su domaćini iskoristili da se odlijepe na 21 poen razlike u 34. minutu.

“Ovo je novi tim, imamo mnogo problema ove sezone, još uvijek nijesmo odradili zajednički trening, jer nam nedostaju igrači u rosteru. Treba nam vremena da budemo bolji”, rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

On je dodao da je ekipa nakon tri-četiri minuta u trećoj četvrtini izgubila kontrolu meča.

"Svaku našu izgubljenu loptu je domaćin kažnjavao lakim poenima iz kontri. Nakon toga smo izgubili naš fokus u odbrani i napadu, i domaćem timu je bilo lako da pobijedi”, rekao je Pavićević.