Mornar je veći dio gostovanja doskorašnjem evroligašu iz Bamberga, bio potpuno ravnopravan a povremeno i bolji rival, izuzev u dva navrata od kojih je onaj završni i presudio „bitku“ u Brose areni.

Bamberg – Mornar 81:76 (18:18, 26:19, 17:21, 20:18)

ŠUT ZA TRI: Bamberg 8/21, Mornar 12/29,
SLOBODNA BACANJA: Bamberg 9/19, Mornar 10/12,
SKOKOVI: Bamberg 30+17, Mornar 24+5,
ASISTENCIJE: Bamberg 15, Mornar 11,
UKRADENE LOPTE: Bamberg 6, Mornar 4,
IZGUBLJENE LOPTE: Bamberg 7, Mornar 9,

BAMBERG: Li 11, Vejdeman , K. Tejlor 12, Staki, Meklin 15, Olinde 2, Heris 12, Obasohan 4, Karera 4, Sengfelder 4, B. Tejlor, Marei 17.

MORNAR: Pulen 19 (3/7 za tri, 3sk), Nidam 19 (4/7 za tri, 6sk, 8as), Šehović 7, Ros 2, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler, Markota 8 (4sk), Vranješ 3, Bjelica 12 (4sk), Luković 6.

Bolju formu, probuđenu u drugom poluvremenu poslednjeg meča ABA lige, protiv Cedevita Olimpije u Topolici, Mornar je potvrdio i protiv Bamberga. I to u svim, izuzev jednog segmenta igre – skoku.

U duelu sa njemačkim predstavnikom, Barani su imali čak 18 uhvaćenih lopti manje, pa s obzirom na konačnu razliku od pet poena, nije teško zaključiti zbog čega Pavićevićevi izabranici nisu uspjeli da na vrućem gostovanju u Bambergu zabilježe prvi trijumf ove sezone u FIBA ligi šampiona.

Mornar je bio u igri do 38. minuta, mada uglavnom u poziciji da juri rezultatski zaostatak koji je u jednom trenutku dostigao i 13 poena (nakon serije 13-0 domaćina na otvaranju druge četvrtine). U nekoliko navrata Barani su bili i u vođstvu, najubjedljivijem sredinom prve četvrtine (10:15), a poslednji put u 24. Minute (46:47).

Domaćin je tokom cijele utakmice dominirao u skoku, a u prvom poluvremenu bio bolji i- u šutu sa distance. U ovom drugom segmentu barani su se znatno popravili u nastavku i upravo zahvaljujući trojkama stigli u jednom trenutku do preokreta, a do kraja držali aktivan rezultat.

Serija domaćina 6-0 na početku poslednje četvrtine, ispostavila se, ključnom za epilog meča. Jer, nakon bijega na 67:58, njemački sastav samo je branio vođstvo. Ispostavilo se uspješno mada je Mornar na dva minuta i 16 sekundi prije kraja prišao na 74:71.

U naredna dva napada, međutim, Mornar nije imao dobru realizaciju za razliku od domaćina pa u poslednjem minute nije bilo rezultatske dramatike.