Mornar nije zabilježio prvu pobjedu u FIBA ligi šampiona iako se do sredine poslednje četvrtine činilo da sigurno “putuje” ka trijumfu u duelu Persterijem u Topolici.

Mornar - Peristeri 65:73 (21:17, 19:16, 11:13, 14:27)

Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Maconi (Italija), Suslov (Estonija), Šahin (Turska).

Mornar: Pulen 16 (4-3), Nidam 8 (1-1), Jelenić, Šehović 2 (2-2), Rejli-Ros, Begić (72-1), Vujošević, Voler 8 (3-3), Markota 8, Vranješ 3 (2-0), Bjelica 5 (2-2), Luković 8 (4-2).

Peristeri: Smit 4 (2-2), Blejk 7 (5-3), Ksantopulos 7 (4-3), Skordilis 2, Agravanis, Moreira 10, Karampelas, Gontikas, Vasilopulos 2, Hečer 23 (11-9), Grej 5, Mozes 13.

Barani su protiv Grčkog predstavnika sve do završnice bili u vođstvu koje je povremeno dostizalo i 13 poena, ali su u trenucima kada se očekivalo da rutinski privedu meč kraju dozvolili rivalu da serijom 16-0 preokrene.

Kola su krenula nizbrdo pri rezultatu 61:52. Grčki tim tada je započeo seriju 16-0 koja ga je na 66 sekundi prije kraja dovela do, ispostavilo se, nedostižnih 68:61.

Do sredine prve četvrtine igralo se u ritmu “koš za koš” kada je Mornar sa pet vezanih poena pobjegao na 21:15.

Serijom 10-0 “mornari” su sredinom druge dionice stigli do 37:24, ali su gosti gotovo prepolovili minus do poluvremena (40:33).

U trećoj četvrtini ponovo se uglavnom igralo “koš za koš” ali je Peristeri sredinom ovog perioda prvi put zaprijetio preokretom primakavši se na samo dva poena (45:43).

Barani su se, ipak, odbranili od ovog napada rivala, držali se dobro do 35 minuta a onda kao da je “voda ušla u uši” izabranika Mihaila Pavićevića.

Peristeri je to kaznio predvođen bivšim plejmekerom Partizana Vilijamom Hečerom koji je ubacio nevjerovatnih 17 poena u posljednja četiri minuta!

Podatak koji otkriva gdje je najviše škripalo u igri Mornara je čak 21 izgubljenu loptu, ali i loši procenti šuta (9/27 za tri), uprkos tome što je većina šuteva sa distance bila iz otvorenih I zigrađenih pozicija…