Prvu pobjedu u FIBA ligi šampiona Mornar je upisao u duelu sa turskim Gaziantepom, nakon igre koja je obradovala navijače “Ponosa Bara”.

Mornar – Gaziantep 84:77  (19:15, 24:19, 20:20, 21:23)

Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 1.000. Sudije: Pursanidis (Grčka), Konstantinovs (Letonija), Proc (Poljska).

BLOKADE: Mornar 6, Gaziantep 1,

Mornar: Pulen 23 (2-2), Nidam 15, Šehović, Rejli-Ros 9 (4-3), Begić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 3, Markota 11, Vranješ 8, Bjelica, Luković 13 (2-2).

Gaziantep: Ulusoj 5, Dikmen 3, Hačijeva 2, Kroford 15 (6-3), Vasiliauskas 7, Jelovac 6 (4-3), Činko 3 (1-1), Rič 9, Akijel, Buva 27 (7-7).

Početak nije najavljivao možda i najbolju Mornarovu partiju u dosadašnjem dijelu sezone. Gosti su iskoristili grč domaćina u napadu i poveli 2:7. Odmah nakon toga uslijedila je serija Barana 9-0 za preokret nakon kojeg više nisu ispuštali vođstvo.

Do završnice poluvremena, razlika nije prelazila pet poena, ponajviše zbog slabog šuta Mornara za tri. U poslednja dva minuta poluvremena, međutim, Barani su vezali tri trojke (Vranješ, Nidam, Markota), stigli do +9 što je dodatno ohrabrilo naš tim u nastavku. Na startu treće četvrtine domaćin je poveo sa 13 poena razlike (49:36), ali su gosti odmah uzvratili serijom 7-0, malo kasnije spustili minus i na 6 poena (56:50).

I ovaj, kao i svaki sledeći put, napadi tuskog tima odbijani su trojkama ili dobrim akcijama preko Lukovića u reketu. U 36. minutu bilo je i definitivno jasno da u finišu neće biti rezultatske drame jer su Barani poveli 79:65.

"Nismo pobijedili Budućnost u prošlom meču u ABA ligu, ali mislim da smo iz tog meča prenijeli pozitiivnu energiju na ovu utakmicu, prije svega u fazi odbrani", izjavio je nakon meča plejmeker Mornara Derek Nidam.

"Od prvog minuta smo bili fokusirani, naročito u odbrani “pik en rola”. Vjerovatno je ovo bila naša najbolja utakmica u odbrani ove sezone. Radili smo na tome na treninzima, i veoma sam srećan što su se neki rezultati vidjeli. Iz dobre odbrane smo dobili priliku da postižemo neke lake koševe, da igramo dobro u napadu, pa je i naše samopouzdanje počelo da raste tokom svih 40 minuta. U napadu smo, takođe, igrali veoma pametno, znali smo gdje možemo da ih napadnemo, kažnjavali smo svaku njihovu grešku u odbrani, i protok lopte je bio mnogo bolji nego na prethodnim utakmicama. Bilo je par veoma lijepih napada u kojima je svaki igrač dotakao loptu, sa tim ekstra pasom je lijepo gledati bilo koju ekipu. Nadam se da ćemo tako nastaviti u FIBA Ligi šampiona i ABA ligi", rekao je na konferenciji za medije trener Mornara Mihailo Pavićević.