Četvrta utakmica za sedam dana, četvrta pobjeda Mornara u Topolici!

U niski Barana našao se i “skalp” Brose Bamberga, njemačkog sastava koji je donedavno bio član Evrolige.

Mornar - Bamberg 77:73 (25:18, 20:23, 17:14, 15:18)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1.200. Sudije: Roso (Francuska), Sahin (Italija), Demon (Francuska).

Mornar: Pulen 21 (2sk, 2as), Heris 6 (3sk), Nidam 9 (4sk, 5as),  Šehović (2sk), Pavić 6 (5sk), Vujošević, Pavićević, Voler 6, Markota, Vranješ 8 (2sk), Bjelica 9 (7sk), Luković 12 (10sk, 6bl).

Bamberg: Li, K. Tejlor 3, Meklin 7 (4-1), Plešer, Olinde 6 (8-4), Šerić, Heris 4, Obasohan 20 (1-1), Sengfelder 6, B. Tejlor 11 (4-4), Marei 6 (2-2), Atkins 10 (2-2).

Duel sa bundesligašom iz Bamberga, u 11. kolu FIBA lige šampiona, bio je jedan od najkvalitetnijih gledanih ove sezone u Topolici zbog čega u taboru Mornara imaju razloga za dodatno zadovoljstvo.

Početak meča obećavao je laganu pobjedu Barana koji su nakon dva minuta vodili 9-0, a već sredinom četvrtine imali dvocifrenih 16:5. U 7. minutu Mornar je stigao i do +13 (20:7), ali se ispostavilo da je to bila rekordna razlika tokom meča u kojem domaćin samo u dva navrata nije imao prednost ali nikada nije bio u minusu.

Bamberg je, naime, brzo uhvatio priključak (22:18 nakon serije 8-0 u 9. minutu). Pulen je u finišu ove dionice pogodio pod faulom I ubacio penal za +7 ali je Bamberg početkom druge četvrtine uzvratio serijom 7-0 za izjednačenje (25:25). U finišu poluvremena Njemci su imali još jedan rezutatski egal (40:40), ali je ponovo bolji finiš imao domaćin (45:41).

U 27. minutu Mornar se vratio u dvocifreno vođstvo (61:49), ali je Bamberg ponovo brzo uzvratio i uhvatio priključak, da bi početkom poslednje dionice zaprijetio prišavši na samo tri poena razlike (62:59).

U tim trenucima gosti su imali napad da priđu na samo poen ali je Pavić „zalijepio“ rampu Obasohanu, što je ulilo dodatno samopouzdanje domaćinu.

Mornar je uzvratio sa dvije trojke Volera i jednom Nidama i u 36. minutu ponovo stigao do dvocifrenog viška (71:61).

Kada je Luković pogodio za 73:63, na nepuna tri minuta prije kraja, činilo se da je otpor rivala konačno “slomljen” ali je opuštanje u redovima domaćina Bamberg iskoristio da serijom 8-0 priđe na 73:71 na 45 sekundi prije kraja!

Dramu je okončao Derek Nidam svojom trećom trojkom na nepunih 12 sekundi prije kraja kada je Mornar stigao do nedostižnih 76:71.

Svaka pobjeda na evropskoj sceni je velika, posebno protiv tima sa tradicijom kao što je Bamberg, koji je igrao i Evroligu. Utakmica je bila onakva kakvu sam i očekivao, i želim da čestitam mojim igračima, jer smo večeras odigrali jednu od najboljih utakmica u sezoni. Borili smo se do posljednjeg sekunda da bismo ostvarili ovu pobjedu. Ovo je bila tipična evropska utakmica, sa puno fizičkog kontakta, i bili smo spremni na to. Ponavljam, veoma sam srećan zbog ove pobjede“, rekao je na konferenciji za medije nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

TABELA GRUPE C: Tenerife 9-2, Nimburg 9-2, Nižnji 6-4, Peristeri 6-4, Bamberg 5-6,  Mornar 4-7, Gaziantep 2-8, Riga 1-9.