Bez Pulena, Lukovića i Volera, premoren nakon serije od pet mečeva za deset dana i putešestvija od Ljubljane do Grčke, Mornar je bio nadomak pobjede protiv Peristerija u 12. kolu FIBA lige šampiona!

Nažalost, domaćin je u završnici zahvaljujući boljoj koncentraciji i uspio da dobije meč čime je „Ponos Bara“ dva kola prije kraja ostao bez šansi da se plasira u narednu rundu FIBA lige šampiona.

Peristeri – Mornar 72:67  (21:9, 20:20, 15:19, 16:19)

DVORANA: Andreas Papapetru GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Maestre, Jilmaz, Atard

Peristeri: Kouzins 5, Blejk 2, Skordilis 5, Agravanis 2, Saloustros 6, Moreira 16, Karampelas 8, Gontikas, Vasilopulos 11, Hečer 2, Grej 11, Mozes 6.

Mornar: Heris 8 (3sk), Nidam 12 (3as), Jelenić, Šehović 21 (3as), Mugoša, Pavić 13 (10sk), Begić, Vujošević (7sk), Pavićević, Markota (4sk), Vranješ (7sk), Bjelica 10 (3sk).

Početak nije obećavao veliku borbu jer je Peristeri nakon 6 minuta igre stigao do dvocifrenog vođstva (16:6), a u finišu poluvremena imao i +15 (41:26). U tom periodu našem timu malo šta je išlo od ruke, naročito u šutu sa distance. Situaciju na terenu promijenili su Sead Šehović i Vukota Pavić svojom najboljom igrom u u dresu Mornara ove sezone.

Upravo su njih dvojica trojkama donijeli Mornaru prvo vođstvo na meču u 26. minutu (45:46)! U finišu treće četvrtine domaćin se vratio u vođstvo nakon dvije vezane trojke Vasilopulosa a potom početkom poslednje četvrtine stigao i do novog dvocifrenog viška (62:51).

Mornar se ni tada, međutim, nije predavao i serijom 12-1 uhvatio priključak u 36. minutu a potom na 2:48 prije kraja i novog vođstva (65:66).

Nažalost, u završnici domaćin je imao bolji fokus zbog čega je naša ekipa morala da se pomiri časnim porazom.