Drugi ovosezonski primorski derbi Super lige bio je, za razliku od prvog, u potpunosti lišen rezultatske neizvjesnosti i to zahvaljujući dominaciji domaćina u trećoj dionici: Mornar – Ulcinj 90:74.

Šampion je loše otvorio meč, dozvolio gostima da lakim poenima povede na startu 0:6, ali se nakon u oba reketa zagospodario  Luković i već do sredine prve četvrtine Mornar je bio na 8 poena razlike (16:8).

Nakon tajm auta koji je zatražio trener Ulicnja, međutim, gosti su zaigrali mnogo agresivniju odbranu i brzo uhvatili priključak a u drugoj četvrtini i preokrenuli rezultat (28:33). Do poluvremna Monrar je uspio da se vrati u vođstvo da bi u trećoj četvrtini u jednom naletu riješio meč.

Trener Mihailo Pavićević ponovo je u igru izvodio sve igrače iz rostera među kojima ni večeras nije bilo “rovitog” Nikole Rebića. Čak deset igrača iz rostera ovog puta proveli su preko deset minuta a svih 12 upisali su se u strijelce.

Mornar - Ulcinj 90:74 (20:16, 23:24, 26:13, 21:21)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 300 SUDIJE: Vojinović, Radulović, Orbović

Mornar: Jelenić 14 (2/5 za tri), Mićović 7 (2/3 za tri, 5sk), Mijović 6 (3as), Mugoša 5, Marljukić 2, Pavić 4, Vujošević 2 (5sk), Pavićević 5 (1/1 za tri, 4as), Živanović 1, Vranješ 24 (6/10 za tri, 6sk, 3as), Dragojević 2, Luković 18 (11sk)

Ulcinj: Jovetić 2, Džons 24 (5sk, 5as), Kusovac (5sk, 2 as), Džaković 8, Krivokapić 14, Barlović, Mirković 6 (5sk), Čičić 14 (4sk), Đalović, Knežević 6 (4sk).