Povratak otpisanih – mogao bi da bude rezime izvještaja sa treće utakmice finalne serije Superlige u kojoj je Mornar pokazao klasu i još jednom ove sezone savladao Budućnost u Morači!

Izabranici Mihaila Pavićevića su od početka najavili da ne namjeravaju da budu statisti u predstavi u kojoj su svi očekivali šampionsko slavlje domaćina u petom činu.

Svi osim članova još uvijek aktuelnog šampiona Crne Gore koji su već u prvom kvartalu uspjeli da stignu do dvocifrenog vođstva (13:24). Ovaj „bijeg“ Barani su izborili zahvaljujući sjajnom šutu (Mićović pogodio dvije, Jelenić i Rebić po jednu trojku).

Podgoričani su serijom 8-0 u finšu prve i početkom druge četvfrtineuhvatili priključak (21:24), a ubrzo i izjednačili (27:27). Na preokret se čekalo do 16. minuta (37:36), ali vođstvo domaćina bilo je kratkog daha.

Novi nalet Mornara viđen je u trećoj dionici u kojoj je razlika u 27. minutu dostigla maksimalnih 15 poena razlike (42:57)!

Tu, međutim, nije bio kraj borbe jer se Budućnost ponovo vratila – prvo serijom 6-0 na 54:60 u 33. minut, a onda serijom 5-0 na 66:67 u 38. minutu.

Za razliku od prethodnog meča, u ovoj utakmici Mornar je imao snage da odbrani prednost – Mugoša je trojkom digao razliku na 66:70, Luković potom pogodio za +6 uoči poslednjeg minuta u kojem je rutinski sačuvano vođstvo.

„Perfektno smo odigrali, naročito na taktičkom planu. Što je najvažnije, nismo se mnogo potrošili kao u prethodnim utakmicama. Rekli smo da ćemo pokušati da učinimo finale zanimljivim i uspjeli smo u tome“, rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Budućnost VOLI - Mornar 76:68 (18:24, 19:16, 11:17, 20:19)

Dvorana: Morača Gledalaca: 1,968 Sudije: Radomir Vojinović,Zdravko Rutešić,Milosav Kaluđerović

BUDUĆNOST: Džekson 15, Su. Šehović 2, Barović 16, Se. Šehović 13, Starovlah, Gordić 15, Z. Nikolić, Pajović, Drobnjak, Bel 2, D. Nikolić 5, Žugić.

MORNAR: Jelenić 13 (3/8 za tri, 2sk), Mićović 18 (3/8 za tri, 9sk), Mijović 3, Mugoša 6 (8sk, 3as), Marljukić, Pavić 4, Vujošević 2, Cenović, Živanović, Vesković, Rebić 22 (2/3 za tri, 4sk, 7as), Luković 8 (7sk, 3as).