Nakon dva trijumfa u Superligi protiv Budućnosti u Podgorici, Mornar je slavio protiv velikog rivala i u Baru i to više nego ubjedljivo – 94:76!

Trijumf u poslednjoj partiji „Ponosa Bara“ ove sezone u Topolici kao nagradu je donio majstoricu koja će se igrati u srijedu od 19:00 sati u dvorani Morača.

Malo ko je vjerovao da će umorna i povredama opterećena ekipa Mihaila Pavićevića doći 5. runde finala Superlige, naročito nakon vođstva Podgoričana od 2:0. U četvrtoj utakmici završne serije, međutim, Barani su odigrali i najbolje.

U prvoj četvrtini gledana je do 8. minuta izjednačena borba u kojoj je Mornar držao u rezultatskoj ravnoteži Nikola Rebić. U završnici ovog perioda, međutim, gosti su se odlijepili na 7 poena razlike.

Činilo se u tim trenucima da će Budućnost preko raspoloženog Džeksona uspjeti da iskontroliše igru i rezultat ali su u drugoj dionici u redovima Barana proradili šuterski Mićović i Mugoša pa je brzo došlo do preokreta. Barani su u finišu poluvremena stigli do 7 poena razlike, što je, ispostavilo se, bila samo najava potpune dominacije aktuelnog šampiona u nastavku.

U trećoj četvrtini razigrao se u napadu i Luković pa je razlika uoči poslednjeg kvartala narasla na 14 poena (73:59)! Do 33. minuta Mornar je podigao prednost na 18 poena (77:59), da bi u 37. minutu stigao i do rekrodnih +21 (89:68)!

Mornar - Budućnost VOLI 94:76 (18:25, 26:14, 29:20, 21:17)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 2,000 SUDIJE: Igor Dragojević, Zdravko Rutešić, Vladan Šundić

Mornar: Jelenić 13 (2as), Mićović 24, Mijović 3, Mugoša 11 (6as), Marljukić 4, Pavić 7 (7sk, 2as), Vujošević 4 (5sk, 2as), Cenović, Živanović, Kostić, Rebić 16 (8as), Luković 12 (9sk).

Budućnost VOLI: Džekson 26, Su. Šehović 8, Barović 11, Se. Šehović 2, Starovlah, Gordić 11, Z. Nikolić 2, Pajović, Drobnjak 4, Bel 7, D. Nikolić 2, Žugić 1.