Majstoricu finala Erste Super lige odlučila je sporna odluka sudije Radomira Vojinovića koji je dosudio nesportski faul Mornaru pri rezultatu 73:72 za Budućnost, 6,8 sekundi prije kraja meča.

Mornar je uložio žalbu na ovu odluku sudije Vojinovića i zatražio od komisije KSCG da poslije pregleda snimka sporne situacije odluči u skladu sa takmičarskimm pravilnikom.

Ukoliko bi bila uvažena žalba Mornara na spornu odluku, utakmica bi, prema propozicijama takmičenja, bila poništena.

POGLEDAJTE SPORNU SITUACIJU

Budućnost VOLI - Mornar 76:72 (22:18, 16:13, 22:19, 16:22)

Dvorana: Morača Gledalaca: 2.343  Sudije: Radomir Vojinović, Zdravko Rutešić, Radoš Savović

Budućnost: Džekson 13 (7sk), Su Šehović 3, Barović 13 (4sk), Se Šehović 5, Starovlah, Gordić 21 (5sk, 5as), Z. Nikolić 3 (4sk), Pajović, Drobnjak 5, Bel 8, D. Nikolić 5, Žugić.

Mornar: Jelenić 14, Mićović 5 (9sk), Mijović 3, Mugoša 8 (7sk), Marljukić, Pavić 8, Vujošević 4 (4sk), Cenović, Živanović, Kostić, Rebić 17 (5sk,5as), Luković 13 (6sk).

Mornar je u majstorici pokazao karakter i veliko srce. Tokom prve tri četvrtine držao je rezultatski priključak, bio u nekoliko navrata i u vođstvu, ali je u svakoj osim poslednje četvrtine imao slabiji finiš.

Nažalost, kvalitet utakmice pokvarile su tenzije zbog nekoliko škakljivih odluka arbitara koje je deblje platio barski tim. U prvoj četvrtini Budućnost je tako preokrenula nakon dvije tehničke greške dosuđene klupi Mornara i malo kasnije Marku Mugoši.

Nažalost, Mornar večeras nije služio ni šut sa distance zbog čega je ispušteno nekoliko prilika da se preokrene tok utakmice a imajući u vidu njenu završnicu, izvjesno i epilog majstorice.

Ipak, fanatičnom upornošću izabranici Mihaila Pavićevića vraćali su se svaki put iz minusa koji do sredine treće četvrtine nije prelazio 6 poena. U finišu ovog perioda, Mićović je imao otvoren šut iza inije 6,75 da svede razliku na tri poena ali je promašio a na drugoj strani domaćin je pogodio trojku i ubrzo nakon toga stigao do prvog dvocifrenog vođstva.

Početkom poslednje četvrtine Budućnost je bježala i 13 poena razlike ali se Mornar nije predavao a poslednji juriš bio je i najefektniji. Na dva minuta prije kraja Pavić je trojkom sveo razliku na 6 poena (69:63), Mugoša trojkom na 36 sekundi prije kraja smanjio zaostatak na samo tri poena (70:67).

Na 6,8 sekundi prije kraja Rebić je sa penala sveo minus na samo poen (73:72), ali je odmah nakon toga uslijedila sporna odluka sudije Vojinovića kojom je barski sastav ostao bez šanse da preokrene rezultat.