Košarkaši Mornara porpustili su veliku priliku da povedu u finalnoj seriji plej ofa crnogorskog prvenstva i naprave brej u Morači!

U poslednju četvrtinu Barani su ušli sa viškom od 10 poena ali su meč završili sa minus sedam - 83:76!

Presudnio dio meča desio se na dva minuta prije kraja kada je domaćin serijom 10-0 pobjegao na 77:70 nakon čega nije za goste bilo povratka.

Mornar je tokom meča prve tri četvrtine uglavnom bio u vođstvu, najubjedljivijem u drugom kvartalu kada je imao +14 (28:14). U poslednjoj četvrtini, međutim, Ponos Bara je platio cijenu duge takmičarske pauze, rano izašao iz bouna i dozvolio Budućnost da nametne svoju igru i preokrene rezultat.

Do izjednačenja u završnom kvartalu domaćin je stigao tek trojkom Marka Jagodić-Kuridže na tri minuta i 52 sekunde do kraja (70:70).

Iza linije 6,75 je uskoro, uz dosta sreće, pogodio i Popović, nakon čega je Mihailo Pavićević zatražio tajm aut ali nije uspio da zaustavi nalet Podgoričana pošto je Kobs pogodio sa poludistance, a Popović nakon blokade Jagodić-Kuridže nad Tejlorom Smitom sa penala povisio na 77:70, zaokružio seriju 10:0 i riješio sve dileme.

Budućnost Voli - Mornar Barsko zlato 83:76 (13:21, 26:18, 13:23, 31:14)

DVORANA: Morača GLEDALACA: 250 SUDIJE: Radomir Vojinović, Radoš Savović, Mladen Lučić

BUDUĆNOST: Kobs 13, Šehović 9, Micov 9, Barović 14, Tarolis, Nikolić 2, Jagodić Kuridža 14, Drobnjak 5, Popović 11, Peri 6.

MORNAR: Mihailović 16 (7sk, 6as), Mićović 6 (5sk), Jeremić 14 (6as, 4sk), Živanović 4, Šehović 6, Smit 15 (5sk, 4as), Rakočević 2, Lazić 12 (6sk, 4 as), Marljukić, Vesković, Miković 2, Vranješ.

Druga utakmica finala plej ofa igra se u srijedu u Topolici. Ulaz je slobodan!