Mornar - Novosibirsk 84 : 81 (13:18, 26:23, 21:21, 24:19)

Dvorana Topolica. Gledalaca: 200. Sudije: Šundić, Kaluđerović, Kićović (Crna Gora).

Mornar: Mijović, Pavićević, Mornar 11, Šepard 5, Kejnig 19, Mugoša 3, Karington 23, Drenovac 8, Pavić 5, Vesković, Vujošević 10, Živanović.

Novosibrsk: Kirovačkin 11, Pisklov 14, Martinov 2, Pomogalov 4, Tokarev 12, Posaškov, Flis 11, Vojtov, Tukmakov 6, Pevnev, Kurcevič 21.

Košarkaši Mornara zabilježili su i treću pobjedu u kontrolnim utakmicama prije sjutrašnjeg puta u Beograd gdje će 17. i 18. septembra odigrati dvije utakmice protiv FMP-a.

Šampion Crne Gore savladao je ruski Novosibirsk 84 : 81 (13:18, 26:23, 21:21, 24:19), poslije bolje igre u drugom dijelu utakmice. Rusi su predvođeni snažnim Kurcevičem vodili dobrim dijelom utakmice. Trener domaćih Mihailo Pavićević pronašao je petorku koja je adekvatno odgovorila gostima: Karington, Kejnig, Drenovac, Pavić i Mornar.

U finišu treće četvrtine oni su sustigli Ruse, a na početku četvrte preokrenuli rezultat i kad su poveli 71:64 činilo se da su na dobrom putu da zabilježe sigurnu pobjedu. Međutim, igrači iz Novosibirska za tri minuta smanjili su rezultat na 72:71 i do kraja je publika u dvorani Topolica gledala neizvjesnu utakmicu. Pri rezultatu 80:81, Karington je pogodio iz reketa dvojku, a poslije loše izvedenog napada gostiju, Šepard je fauliran i zatim bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Tokarev je pokušao u poslednje tri sekunde da izbori produžetak, ali nije bio precizan. Ostalo je 84:81 za ekipu barskog ABA ligaša.