Nakon što su i matematički osigurali opstanak u regionalnoj eliti, košarkaši Mornara Barsko zlato slavili su prvi put ove sezone protiv jednog od favorita ABA lige Cedevita Olimpije 78:75.

Junak trijumfa u Topolici bio je Balša Živanović koji je u poslednjem minutu kada se meč lomio pogodio trojku i bacanje što je, ispostavilo se, odlučilo pobjednika.

U utakmici koja za domaćina nije imala takmičarski značaj, Barani su pokazali jedno od boljih izdanja ove sezone, posebno u skoku gdje se dominirali Pecarski (12 skokova) i Vranković (11skokova). Podvig je tim veći što je Mornar 12 minuta prije kraja gubio sa 13 poena razlike (68:55).

Preokret se desio u 36. minutu kada je Miković pogodio za 73:72. Uslijedila je igra sa puno grešaka i promašaja na obje strane da Živanvić ubacio trojku za 77:75 na 18 sekundi do kraja.

Džoš Adams je promašio šut za produžetak, a Živanović uhvatio loptu i iznudio faul nakon kojeg je iskoristio jedno bacanje za konačnih 78:75 3,7 sekundi do kraja.

Matic Rebec je pokušao da iz nemoguće situacije donese produžetak ali nije pogodio.

Mornar je ovom pobjedom osigurao komšijama Budućnost Voliju 3. mjesto na tabeli jer ima dva poraza manje od Cedevita Olimpije i bolji međusobni skor.

Mornar Barsko zlato - Cedevita Olimpija 78:75 (23:21, 21:24, 17:25, 17:5)

MORNAR: Peković, Glas 11 (4as), Živanović 19 (5sk), Đoković 7, Vranković 9 (11sk), Kovačević 8 (3sk), Marljukić, Pecarski 9 (12 sk, 3as), Vesković, Miković 7 (4sk), Vujačić 8, Vranješ.

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 12, Radović 4, Jeremić 8, Alibegović, Murić 5, Adams 24, Kosi, Matković 2, Gnjidić 2, Omić 12, Dragić 6.

Mornar u poslednjem kolu regularnog dijela sezone gostuje FMP-u u subotu od 21:00. Sledeće nedjelje "Ponos bara" će odigrati dvije odložene utakmice u Topolici - prtiv Crvene zvezde i Igokee.