Tri šuta za tri poena i tri slobodna bacanja promašili su košarkaši Mornara u poslednjih 47 sekundi meča sa Krkom!

Ove promašaje, crnogorski šampion platio je porazom u Novom Mestu u meču u kojem je dobio tri četvrtine, ali izgubio drugu 10:22 nakon serije domaćina od 17-0!

Navedeni podaci otkrivaju glavne razloge poraza od Krke u meču u kojem je Nikola Rebić imao najbolju rolu od dolaska u Mornar a Nemanja Vranješ podsejtio na svoje najbolje partije od prošle sezone.

Krka - Mornar 80:76 (17:22, 22:10, 19:21, 22:23)

SLOBODNA BACANJA: Krka 16/27, Mornar 21/30,
ŠUT ZA TRI POENA: Krka 8/18, Mornar 7/22,
SKOKOVI: Krka 26+6, Mornar 24+9,
ASISTENCIJE: Krka 21, Mornar 16,
UKRADENE LOPTE: Krka 8, Mornar 6,
IZGUBLJENE LOPTE: Krka 11, Mornar 11,

Novo Mesto. Dvorana: Leona Štukelja Sudije: Tomislav Hordov, Denis Hadžić, Saša Babić

Krka: Jančar, Marineli 11, Škedelj 10, Osolnik 4, Bratož 6, Stipančev 1, Cinac 3, Đapa 3, Fifolt 5, Balažič 14, Lalić 14, Lapornik 10.

Mornar: Karington 3 (1as), Mićović 5 (0/3 za tri, 7 sk), Koenig 2 (0/4 za tri, 3sk, 2 as), Mugoša, Pavić 6 (1/2 za tri, 3sk), Vujošević 2, Pavićević, Voler 8 (2/4 za tri, 1as), Vranješ 25 (2/7 za tri, 5sk, 5as), Mornar 2 (2sk, 1as), Rebić 18 (2/2 za tri, 2sk, 5as), Luković 5 (6sk).

"Čestitke Krki na pobjedi. Na našu žalost, željeli su je viš od nas što ne mogu da razumijem. Kada izađeš na parket, to ne smiješ da dozvoliš - da protivnik više želi pobjedu od tebe. Imamo problem i sa igrom i sa ekipom koju nismo u potpunosti okupili. Počeli smo u dobrom ritmu, ali smo ulaskom Karingtona potpuno izgubili organizaciju napada i dozvolili domaćinu da se vrati u igru. Tako smo nastavili i u trećoj četvrtini dozvolivši protivniku da nam rezultatski pobjegne. POslije nekoliko rotacija uspjeli smo da nađemo pravu igru ali smo potom sa pozitivnim rezultatom, greškama u napadu opet dozvolili Krki da se vrati. Na kraju smo promašili tri šuta u završnici što je krka mudro iskoristila u napadu i kaznila nas sa slobodnih bacanja", rekao je na konferenciji za novinare trener Mornara Mihailo Pavićević.