Mornar poražen u 6. Kolu ABA lige na gostovanju najtrofejnijem hrvatskom klubu.

Cibona – Mornar 84:73 (28:10, 14:26, 21:13, 21:24 )

Zagreb - Dvorana: Dražen Petrović GLEDALACA: 1.050 SUDIJE: Damir Javor, Josip Radojković, Vladan Šundić

ŠUT ZA TRI: Cibona 11/23, Mornar 7/23
SKOKOVI: Cibona 22+15, Mornar 10+12
ASISTENCIJE: Cibona 17, Mornar 12
UKRADENE LOPTE: Cibona 6, Mornar 5,
IZGUBLJENE LOPTE Cibona 15, Mornar 13

Cibona: Bilinovac 2, Uljarević, Ljubičić 14 (3/5 za tri), Marić 6 (2/2 za tri), Bundović 1, Žibert 2, Novačić 2, Rozić 5, Slavica, Ros 17, Džeferson 15, Markota 17 (4/5 za tri).

Mornar: Kerington 2, Mićović 3, Kejnig 8 (2/7 za tri, 3as), Drenovac 21 (3/4 za tri, 2as), Pavić 2, Vujošević 2, Pavićević, Voler 2, Vranješ 10 (2as), Mornar, Rebić 13 (3as), Luković 8 (11sk).

Meč protiv Cibone u Zagrebu, gotovo da je bio repriza duela sa Megom prije nedjelju dana u Baru. I u dvorani “Dražen Petrović” protivnik je, kao i prije sedam dana u Topolici, imao nevjerovatan šuterski uvod.

“Vukovi sa Tuškanca” pogodili su 13 od prvih 15 šuteva (4 od 6 za tri uz maksimalan učinak za dva i sa slobodnih bacanja), dok se Mornar mučio u šutu (7 promašenih trojki iz isto toliko šuteva u prvoj četvrtini).

Dalekometna paljba Zagrepčana ispisala je na semaforu rezultat 19:0 u 5. odnosno 28:6 u 9. minutu meča. Uprkos deprimirajućem uvodu, Mornar je uspio da se vrati za samo osam minuta (36:31), i potom zaprijeti još dva puta preokretom. Nažalost, neuspješno jer je domaćin na svako hvatanje priključka odgovarao serijom trojki.

Poslednji put to se desilo sredinom poslednje četvrtine kada je Mornara serijom 10-1 prišao ponovo na pet poena zaostatka (66:61). Ovaj “napad” zagrepčani su odbranili sa tri vezane trojke (Ljubičić prve dvije a potom i Marić iz prvog šuta na utakmici).

Natjerani da od početka jure rezultat, Barani su, kao i prošle nedjelje protiv Mege, trošili više energije i u završnici ostali bez daha.