Treći uzastopni tirjumf Mornara u ABA ligi, treći protiv direktnih rivala u borbi za plej of!

Nakon Primorske i Cedevita Olimpije, “Ponos Bara” bio je bolji i od FMP-a u odličnoj predstavi gledanoj večeras u “zagrijanoj” Topolici.

Mornar – FMP 85:82 (22:24, 23:16, 22:17, 17:23)

DVOTRANA: Topolica, GLEDALACA: 2,100 SUDIJE: Ilija Belošević, Damir Javor, Dragan Porobić

BLOKADE: Mornar 8, FMP 0,

MORNAR: Pulen 11 (4sk, 5as), Heris 10 (2/3 za tri, 7sk), Nidam 15 (5as), Šehović 2 (3sk, 4as), Pavić 4 (7sk), Vujošević, Pavićević, Voler 16 (4/7 za tri), Markota, Vranješ 6, Bjelica 12 (3sk), Luković 9 (6sk, 6bl).

FMP: Rit 14, Lazarević, Uskoković 5, Pecarski 7, Pot 10, Đoković 6, Radanov 13, Šešlija 4, Ulubaj, Đorđević 16, Momirov 7,

Prva četvrtina donijela je izjednačenu igru, uglavnom u ritmu „koš za koš“, sa čak sedam rezultatskih preokreta od kojih je poslednji bio nakon trojke Pecarskog uz zvuk sirene za kraj dionice.

Gosti će, ispostavilo se, pogađati uz zvuk sirena na kraju svake četvrtine ali, srećom, poslednji koš na meču bio je iz rezultatske perspektive, nebitan.

U drugoj četvrtini Mornar je zaigrao tečnije u napadu, a osvježenje je donio Voler koji je večeras bio raspoložen za dalekometnu paljbu (4/7 za tri poena). Novitet u ovom periodu bio je i Sead Šehović na pleju, jer je Nidam zbog zdrastvenih problema imao manju minutažu nego inače pa je Mihailo Pavićević pronašao model koji se u ovom periodu pokazao kao odličan (sa Volerom na dvojci i Pavićem u reketu).

Upravo je Pavić sa nekoliko ofanzivnih skokova donio ekipi novu dozu energije kojom je odbijen napad gostiju u trećoj dionici, u kojoj je naš tim branio +6 sa poluvremena (maksimalna razlika iz druge dionice bila je +9 – 43:34, nakon dvije trojke Volera).

Serijom 6-0 Beograđani su u 24. minutu uspjeli da izjednače (52:52), ali to je do kraja duela bio i jedini egal, mada iskušenja za „Ponos Bara“ nije nedostajalo.

Pulen i Luković pokrenuli su u drugoj polovini treće četvrtine nalet Mornara koji se nakon trojke Herisa i poena Nidama sa penala završio bijegom na rekordnih 12 poena razlike (66:54).

Poslednja dionica prošla je u sličnom ritmu – gosti su na stratu uspjeli da uhvate priključak (70:65), potom nakon novog bijega domaćina (79:70), serijom 8-0 priđu na samo poen zaostatka 3 minuta prije kraja (79:78).

U finišu je bilo malo koševa a ključni je bila trojka Volera na 2:51 prije kraja (82:78). U penal završnici Nidam je pogodio dovoljno puta da onemogući rivala da dođe do pozicije da poslednjim šutem dođe do produžetka ili preokreta.